رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۵ | کد خبر : 49932
 • نصرالله: یمن امروز کربلا شده است/ عراقی‌ها مراقب آمریکا باشند

  سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان شخصا در مراسم روز عاشورای حسینی در جنوب لبنان حاضر شد و در میان مردم عزادار به سخنرانی پرداخت.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی النشره، سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان با حضور در میان عزاداران در ضاحیه جنوبی بیروت سخنرانی خود را به مناسبت عاشورا آغاز کرد. دبیرکل حزب‌الله که بیشتر به شکل ویدئویی به ایراد سخنرانی می‌پردازد، شب گذشته نیز شخصا در مجتمع سیدالشهداء(ع) در ضاحیه بیروت حضور پیدا کرد و به ایراد سخنرانی پرداخت.

  دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: ما به صاحب عزا، رسول خدا (ص)، جد امام حسین (ع) و به فاطمه الزهراء (س)، مادر  این امام عزیز و سرور زنان عالم این واقعه را تسلیت می‌گوییم. ما همچنین به نماینده او، آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران و مراجع گرانقدر و تمامی مسلمانان تسلیت می‌گوییم و حزن و اندوه خود را از این مصیبت اعلام می‌کنیم.

  سید حسن نصرالله تأکید کرد: ای برادران حضور شما در این روز بزرگ نشان دهنده محبت شما و آمادگی همیشگی‌تان برای فداکاری است. در رأس عزاداران امروز خانواده‌های شهدا، پدران و مادران آن‌ها، شهدای مقاومت و شهدای دفاع از کرامت هستند. اجر و سپاس خداوند ازآن مبارزانی که جبهه‌ها و میدان‌ها را پر کرده‌اند و خانواده‌های شریف در تمامی شهرها و روستاهاست. ما به روح شهدایی که در کابل به دست تکفیری‌ها به شهادت رسیدند درود می‌فرستیم و از خداوند برای زخمی شدگان شفای عاجل می‌خواهیم.

  وی گفت:  این سال به فضل پیروزی‌های مجاهدین در میدان‌های نبرد و شکست گروه‌های تکفیری در مقایسه با سال قبل شاهد انفجارها و حملات کمتری بوده‌ایم.

  دبیر کل حزب الله لبنان گفت: ما امروز درباره یمن صحبت می‌کنیم. ما گفتیم که عنوان راهپیمایی امروز ما در ضاحیه، صور، بعلبک، الهرمل و بقاع  اعلام همبستگی با مردم پایدار و مظلوم یمن و ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور است.

  وی گفت: عربستان جنگ یمن و ویرانی و کشتار در این کشور را برای تحقق اهداف سیاسی به راه نینداخته بلکه کینه وهابیت موجب این جنگ شده است. این جنگ، جنگ کینه‌توزانه‌ای است که عربستان از طریق آن می‌خواهد از اراده یمنی‌ها انتقام بگیرد.

  دبیرکل حزب الله لبنان گفت: در یمن مثل کربلا امروز شاهد اجساد تکه پاره مردم در سالن بزرگ صنعا و دیگر شهرها هستیم. یمن امروز صحنه حزن و اشک، قهرمانی و پایداری در برابر عربستان و آمریکاست. یمن هرگز در این جنگ تسلیم نخواهد شد و هرگز سقوط نخواهد کرد.

  سید حسن نصرالله گفت: ما در یمن صدها هزار نیروی شجاع و پایداری را می‌بینیم که از هیچ کوه و صحرایی نمی‌ترسند و همچنان می‌جنگند و پیروزی‌هایی را ساخته و همچنان پیروزی رقم خواهند زد. همانطور که آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای گفته‌اند در این جنگ بینی آل سعود به خاک مالیده خواهد شد.

  سید حسن نصرالله تأکید کرد: ما با توجه به ایمانمان به خداوند یکتا و تجاربمان به برادرانمان می‌گوییم که به خداوند اعتماد داشته باشید. او شما را بر این متجاوزان وحشی پیروز خواهد کرد.

  وی گفت: عنوان دوم راهپیمایی ما فلسطین، قبله نخست و سرزمین مقدس ماست. انتفاضه قدس، جهاد و مقاومت و مقابله با اشغالگران که گزینه واقعی مردم فلسطین است، گزینه‌ای درست می‌باشد. بسیاری روی این مسئله حساب باز کرده بودند که انتفاضه قدس شکست خواهد خورد اما حوادث روزهای گذشته ثابت کرد که این انتفاضه همچنان در عمق جان و روح جوانان فلسطین است.

  دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: اسرائیلی‌ها خواهند فهمید که سرزمین فلسطین سرزمین مرگ و شکست آنهاست. اسرائیلی‌ها باید با خانواده‌هایشان به همان شهرک‌هایی بازگردند که از آنجا آمده بودند. این پیام مقاومت در فلسطین است.

  وی گفت: اسرائیل همان طرفی است که از آمریکایی‌ها سلاح پیشرفته و حمایت نامحدود دریافت می‌کند. اکنون نیز هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه بر سر حمایت مطلق از اسرائیل رقابت می‌کنند اما فلسطین جایی در هیچ مناظره‌ای ندارد. مردم فلسطین راه و مسیر و سرنوشتشان را می‌دانند و ما در لبنان همواره در کنار مردم فلسطین هستیم. ما نیز در همان جایگاه و نبرد هستیم و همان سرنوشت را داریم.

  دبیرکل حزب الله لبنان درباره عراق گفت:‌ عراقی‌ها برای نهایی کردن جنگ سرنوشت‌سازشان با داعش آماده و از یک پیروزی به پیروزی دیگری منتقل می‌شوند. عراقی‌ها با همکاری‌شان برای مقابله با تروریست‌ها و تکفیری‌ها پیروزی‌هایی را رقم زدند. کشتارهای زیادی علیه عراقی‌ها صورت گرفت و امروز نیروهای عراقی به سمت موصل می‌روند. آمریکایی‌ها می‌خواهند مسیری را از موصل به سمت شرق سوریه بازکنند. عراقی‌ها می‌دانند که مسیری از فلوجه به سوریه باز شده است. آمریکا امروز می‌خواهد داعش را به شرق سوریه بکشاند. کشاندن داعش به سوریه باعث می‌شود تا این گروه تروریستی عملیات‌هایش را افزایش داده و دوباره به عراق بازگردد. اگر این نیرنگ آمریکا پیروزی شما را در موصل از بین می‌برد پس باید حملاتی علیه داعش صورت گرفته و رهبران این گروه بازداشت شوند نه اینکه مسیری برای آن‌ها به سوریه باز شود چرا که حضور این تروریست‌ها در سوریه در درجه اول خطری برای عراق است.

  وی تأکید کرد: ما به مردم بحرین به خاطر پایداری‌شان برای رسیدن به حقوق مشروع خود درود می‌فرستیم. ما به آن‌ها می‌گوییم که صبر پیشه کنید چرا که به برکت تلاش شما کسانی که به شما ظلم می‌کنند به درک واصل خواهند شد. ما صدایمان را بلند می‌کنیم تا به گوش تمامی مردم جهان برسد و به مسئولیت خود درباره این مسئله بحرین عمل کنند.

  سید حسن نصرالله گفت: درباره لبنان باید سریع صحبت کنیم. عهد و پیمان را تجدید کرده و بر روند مثبت سیاسی در کشور و لزوم پیشرفت در پرونده ریاست‌جمهوری تأکید کنیم. موضع ما ثابت و نهایی است. مسئله بعدی درخواست از دولت برای تلاش مداوم و جدی و توجه به پرونده‌هایی است که فشار زیادی بر لبنانی‌ها وارد می‌کند. به هیچ وجه جایز نیست دولت از عمل به وظیفه خود سر باز بزند.

  وی تصریح کرد: مقاومت همچنان چشمانش را به اسرائیل و مرزهای لبنان و اسرائیل دوخته است. ما همچنان مراقب اسرائیل خواهیم بود و هرگز میدان را خالی نخواهیم کرد. ما به خوبی درک می‌کنیم که عوامل سیاسی موجب حفظ امنیت کشور ما نیست بلکه قدرت لبنان است که این کشور را حفظ کرده است.

  دبیرکل حزب الله لبنان گفت: چشمان ما همچنین به مرزهای شمالی برای مبارزه با تکفیری‌ها دوخته شده است. ما همچنان در آنجا خواهیم ماند تا از سرزمینمان دفاع کنیم. در سوریه نیروهای ما از محور مقاومت و از تاریخ و شرافت دفاع می‌کنند. در این جنگ که آل سعود و آمریکایی‌ها آن را به راه انداختند ما بر موضع خود درباره ادامه مبارزه تأکید می‌کنیم.

  وی تصریح کرد: کسانی هستند که بر روی تضعیف ما حساب باز کرده‌اند. ما به شهدای خود هرچه که تعدادشان بیشتر باشد، افتخار می‌کنیم. کسانی هستند که از طریق تحریم بر تضعیف مالی ما حساب باز کرده‌اند. ما به این‌ها می‌گوییم که هرگز شکست نخواهیم خورد، خسته نخواهیم شد و به ستوه نخواهیم آمد.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار