رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۰ | کد خبر : 49951
 • عزاداری عاشورای حسینی(ع) در اقلیم کردستان عراق برگزار شد

  به‌ گزارش خبرگزاری مهر به‌ نقل از پایگاه‌ خبری ملت، نماینده‌ ویژه‌ رهبر معظم انقلاب در دو کشور عراق و سوریه‌، طی سفری به‌ اربیل، در مراسم تاسوعا و عاشورای این شهر شرکت کرد.

  بر اساس این گزارش آیت الله‌ سید مجتبی حسینی، از چهره‌ های شاخص مذهبی و سیاسی کشورمان، به‌ شهر اربیل در اقیلم کردستان عراق سفر کرده‌ است و در دو روز گذشته‌ در مراسم عزاداری امام حسین (ع) شرکت کرد.

  آیت الله‌ سید مجتبی حسینی متولد شهرستان مشهد است و در دوره‌ های سوم و پنجم به‌ عنوان نماینده‌ در مجلس خبرگان رهبری حضور داشته‌ است و در حال حاضر به‌ عنوان نماینده‌ ویژه‌ رهبر انقلاب در سوریه‌ و عراق مشغول به‌ فعالیت است.

  محمد شیرزادی، مسئول روابط فرهنگی کنسولگری ایران در اربیل در این خصوص گفت: نماینده رهبری در اربیل حضور دارند و در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در این شهر شرکت کردند.

  وی افزود: آیت الله‌ حسینی بعد از اتمام مراسم عاشورای حسینی با جمعی از سیاسیون و مسئولین اقلیم کردستان عراق دیدار خواهد کرد.

  همچنین مریوان نقشبندی، رئیس اداره‌ اوقاف و امور مذهبی اقلیم کردستان عراق در این خصوص گفت: در سال های گذشته‌ شیعیان اقلیم کردستان با همکاری مجلس اعلای عراق و جمعیت صدری ها این مراسم را برگزار می کردند، اما امسال خود شیعیان اقلیم بدون کمک از دیگران مراسم تاسوعا و عاشورا را به‌ خوبی برگزار کردند.

  شایان ذکر است که‌ اقلیم کردستان عراق به‌ منظور احترام به‌ شیعیان جهان و برگزاری مناسب تاسوعا و عاشورا توسط شیعیان اقلیم، هر سال روز عاشورا را تعطیل رسمی اعلام می کند.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار