رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۰ | کد خبر : 50113
 • باندبازی و حزب‌بازی، حریت را زیر سوال می‌برد/ مذاکره و بیعت با آمریکا با عمل و رفتار امام حسین (ع) سنخیتی ندارد

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از آبیک، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امشب در مراسم سومین روز درگذشت مادر شهید سرلشکر خلبان ایرج عیوضی در مسجد امام حسین (ع) روستای ناصرآباد اظهار داشت: امام حسین(ع) در جمع افرادی که برای زیارت مکه آمده بودند به سخنرانی پرداخت و به جنایت‌های معاویه و یزید اشاره کرد.

  وی افزود: امام حسین(ع) فرمود «هرکس شرایط و آمادگی لازم را دارد می‌تواند خونش را به پای دین هدیه کند در غیر این صورت، نمی‌تواند همسفر ما باشد».

  امام جمعه قزوین ادامه داد: منظور امام حسین(ع) این بود که هرکس می‌خواهد خود را فدای دین کند، آبرویش را برای دین بگذارد و از دین حمایت کند می‌تواند با ایشان همراه شود.

  عابدینی با اشاره به این فرمایش امام حسین(ع) که «هرکس شباهتی به من دارد با هرکسی که شباهتی به یزید دارد، بیعت نمی‌کند»، خاطرنشان کرد: برخی امروز اذعان می‌کنند که باید با آمریکا و اسرائیل بیعت کنیم در حالی که امام حسین(ع) با این فرمایش خود تکلیف همه را روشن و مشخص کرد.

  نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: برخی اظهار می‌کنند که با آمریکا مذاکره کنیم، چه اشکالی دارد؛ آمریکا با تروریسم مبارزه می‌کند و ما هم می‌خواهیم با تروریسم مقابله کنیم که با فرمایش مذکور امام حسین(ع) سنخیتی ندارد.

  عابدینی افزود: از نظر آمریکا شخصیت‌های انقلابی تروریسم هستند در حالی که از نظر ما آمریکا و اسرائیل تروریسم هستند.

  امام جمعه قزوین اضافه کرد: امام حسین(ع) زمانی که قصد رفتن به کوفه می‌کند حربن یزید ریاحی جلوی ایشان را می‌گیرد و امام حسین (ع) به حر فرمودند که مادرت به عزایت بنشیند که حر در کربلا متوجه اشتباه خود شد و به حالت خاص توبه کرد و اجازه میدان رفتن از امام حسین(ع) گرفت و به شهادت رسید و امام در بالای سرش فرمود که خدا مادرت را رحمت کند.

  وی اذعان کرد: همان گونه که ظاهر قرآن کریم بسیار زیبا و باطنش عمیق است، ظاهر قیام امام حسین(ع) نیز زیبا و باطن قیامش عمیق و زیبا است.

  نماینده ولی فقیه در استان قزوین به این فرمایش امام حسین(ع) که فرمودند « اگر دین ندارید،لااقل آزاده باشید» اشاره کرد و افزود: اگر کسی از گناه و معصیت نتواند خود را نجات دهد در اسارت است و اگر هم کسی خود را از اعتیاد نجات دهد، در حریت است.

  عابدینی با تاکید بر اینکه اگر کسی در باندبازی و حزب‌بازی به سر می‌برد و به فکر جاه و مقام دنیایی باشد، در اسارت بوده و حریت خود را زیر سوال برده است اضافه کرد: امام حسین(ع) با قیام خود حریت، شجاعت، جوانمردی، کرامت و عزت را به ما آموخته است.

  وی با بیان اینکه قیام امام حسین (ع) با تمام قیام‌ها و نهضت‌ها متفاوت است، خاطرنشان کرد: شب عاشورا که یاران امام حسین (ع) خالص شده بودند امام برای اینکه آنان را محک بزند، فرصت رفتن به آنان را داد و فرمود از تاریکی شب استفاده کنید و بروید اما یاران باوفایش ماندند و به شهادت رسیدند.

  عابدینی با بیان اینکه در کربلا رزمنده ۶ ماهه وجود داشت و حتی چند خانم هم به شهادت رسیدند افزود: در نهضت امام خمینی (ره) هم افراد بسیاری به شهادت رسیدند و امام هیچ ترسی از شاه و دشمنان نداشت.

  انتهای پیام/۷۷۰۰۶/ج۴۰/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار