رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۰ | کد خبر : 50270
 • ایران خواستار مقابله باکاربرد سلاحهای شیمیایی توسط گروه های تروریستی شد

  به گزارش وعده صادق به نقل از حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، علیرضا جهانگیری، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان منع سلاح های شیمیایی مستقر در لاهه در هشتاد و سومین اجلاس شورای اجرایی سازمان منع سلاح های شیمیایی در سخنرانی خود در این سازمان ضمن تاکید بر اهمیت انهدام کامل ذخایر سلاح های شیمیایی از کشورهای دارنده درخواست نمود که به تعهداتشان در چارچوب کنوانسیون عمل نمایند.

  جهانگیری همچنین باتوجه به اهمیت جهانمشولی کنوانسیون از غیراعضاء درخواست نمود که هرچه سریعترو بدون پیش شرط به کنوانسیون ملحق شوند.

  وی با استقبال از پیشرفتهای حاصله در زمینه سلاح های شیمیائی سوریه و با عنایت همکاری دولت سوریه با سازمان منع سلاح های شیمیائی بر اجتناب از سیاسی کاری در زمینه این پرونده تاکید نمود.

  سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان منع سلاح های شیمیایی استفاده از سلاح های شیمیائی توسط گروه های تروریستی را تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی دانست و از تمامی کشورهای عضو درخواست نمود تا از در اختیار گذاشتن کمک ها و حمایت های مالی و نظامی به گروه های تروریستی اجتناب ورزند.

  جهانگیری ضمن تاکید بر اهمیت همکاری های بین المللی در زمینه انتقال فناوری مواد شیمیایی به منظور مقاصد صلح آمیز از موانع ایجاد شده در این ارتباط ابراز نگرانی نمود و خواستار اجرای کامل ماده ۱۱ کنوانسیون گردید.

   سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان منع سلاح های شیمیایی در ابتدای جلسه به عنوان معاون رئیس شورای اجرائی ،گزارشی از فعالیتهای سازمان در حوزه های حقوقی و اجرای کنوانسیون توسط دولتها و همکاریهای بین المللی، ارائه نمود.

  لازم به ذکر است هشتاد و سومین اجلاس شورای اجرایی سازمان منع سلاح های شیمیایی از تاریخ ۲۰ تا ۲۳ مهر سالجاری در مقر این سازمان در لاهه برگزار گردید. پیشرفت انهدام کامل ذخایر سلاح های شیمیایی، توسط دارندگان جهانشمولی، آینده سازمان، اجرای کنوانسیون، گزارش پیشرفت انهدام سلاح های شیمیایی سوریه، برنامه های آموزشی، همکاریهای بین المللی، برنامه و بودجه، گزارش مشورتی سازمان از جمله حسابرس خارجی، از جمله مهمترین موضوعات دستورکار این نشست بود.

  این نشست بدلیل اختلاف نظر کشورهای عضو کنوانسیون سلاح های شیمیائی در خصوص گزارش هیات مشترک تحقیق سازمان ملل متحد و سازمان منع سلاح های شیمیائی در رابطه با کاربرد سلاحهای شیمیائی در سوریه که به عنوان یکی از بند های دستورکار این اجلاس قرار داشت، روز جمعه ۲۳ مهر ماه سال جاری به حالت تعلیق در آمد.

  اضافه می نماید شورای اجرایی سازمان از نهادهای تصمیم گیر سازمان منع سلاح های شیمیائی می باشد که مسائل جاری در صحنه های بین المللی مرتبط با سلاح های شیمیایی را در این اجلاس مورد بحث و تبادل و نظر قرار می دهد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار