کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۹ | کد خبر : 50290
 • به گزارش وعده صادق روزنامه ابتکار نوشت:

  این روزها هر چه می گذرد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داغ تر می شود. خاصه از زمانی که آن انتخابات وارد فاز مناظره شده است. یکی از علل داغ شدن این مناظرات، شخصیت یکی از نامزدهای مطرح است.
  رونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه در این انتخابات است. او شخصیتی بسیار جالب و خاصی دارد. دریده گویی، گنده گویی و اعتماد بنفس بالای او، چهره خاصی از او به نمایش گذاشته است. او حتی بدون هیچ ملاحظه ای توهین می کند و به راحتی کلمات رکیک در برنامه های رسمی به کار می برد. همین چندی پیش یکی از سخنان او به شدت مورد اعتراض جامعه زنان و گروه های فمنیستی آمریکا واقع شد. هیلاری کلینتون رقیب دموکرات او نیز حداکثر بهره را از این مورد برد و حسابی این توهین را بر سر رقیبش کوبید.
  رقیب ترامپ، هیلاری کلینتون است؛ اما ترامپ پای آن یکی کلینتون را نیز به ماجرا باز کرده است.
  ترامپ گاه و بی گاه پای بیل کلینتون را به میان می کشد و روابط غیر قانونی او با معشوقه هایش را بر سر هیلاری می کوبد. شخصیت او بیش از یک رجل با وقار سیاسی به یک شومن بی ادب می ماند. هر لحظه می توان منتظر حرکت عجیب و غریبی از او بود. اخیراً نیز در یکی از مناظرات خود، خطاب به کلینتون، با “بگم بگم” او را تهدید به افشاگری کرده است. کلینتون نیز البته بیکار نمانده است و ماجراهای فرارهای ترامپ از مالیات را افشا کرده است. خلاصه آخرین اخبار از فضای “بگم بگم” حاکم بر انتخابات آمریکا حکایت می کند. حقیقتا آدمی فرو می ماند که در این سطوح، این حجم سخافت در رفتارها و گفتارها دیده شود. جالب ماجرا آنجاست که اینان طرفداران زیادی در آمریکا دارند. در واقع جامعه آمریکا به راحتی دل به این شومن ها داده اند. این نشان می دهد در جامعه آمریکا، پوپولیسم تا کجا ریشه دوانده است. پدیده ترامپ، در واقع از قسمتی از فرهنگ آمریکا، رونمایی کرد. عمق نفوذ پوپولیسم در هر کشور نشان از سطح نازل فرهنگ سیاسی آن می دهد. پوپولیسم آفت سیاست است. جالب است که در کشوری با سقف ادعاها این چنین پوپولیسم ته نشین شده است!
  از طرف دیگر ظهور پدیده ترامپ و جذابیت او برای نیمی از آمریکاییان نشان داد که پشت نقاب “سرزمین آرزوها” چه چیزی می گذرد. نیمه پنهان آمریکا، که با ژست منطق برآن ماله کشیده بودند، تکبر، خودبرتربینی، ولنگاری، بی ادبی و بی رسمی بود که در چهره ترامپ خود را عیان کرد. ترامپ پرده از پاره ای از فرهنگ آمریکا کنار زد.
  هر چند به گمانم این درشت گویی و دریده گویی ها در نهایت دامن خود ترامپ را بیش از همه می سوزاند. تجربه نشان داده، بازنده این بازی های “بگم بگم” مبتکر این بازی هاست. تا بوده اینچنین بوده که آنان که بیش از همه تهدید می کنند بیش از همه می ترسند. چرا که خود کارنامه ای سیاه تر دارند و “بگم بگم” در حقیقت حمله ای ست برای دفاع و فرافکنی زود هنگام!

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  دستگیری خواهران دزد در ایستگاه BRT چند حساب کاربری را در تلگرام مدیریت کنید+ آموزش ممنوع الخروج شدن بدهکاران بانکی یک اشکال اساسی است گزینه‌های‌ پیشنهادی دولت ترمیم دیرهنگام کابینه را دچار چالش می‌کند/دولت تحت تاثیر دشمنان دوست‌نما قرار نگیرد معضل قاچاق در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی می‌شود ظریف در مسکو: راه حل بحران سوریه سیاسی است دشمن گزینه نظامی را در محاسبات خود حذف کرده است مخاطرات سفرهای خارجی پاییزی/کاهش قیمت تورهای گردشگری برداشت۲۰هزارتن سیب زمینی در چالدران تازه‌ترین تصاویر از عملیات آزادسازی موصل منشور چهارگانه مرزبانی؛ رمز موفقیت مرزبانان تصویری قدیمی و کمتر دیده شده از دو نامزد انتخابات آمریکا هند- عزاداری شیعیان در سالروز شهادت امام سجاد (ع) اسرائیل غاصب در حاشیه امن؛ جهان اسلام در آتش تکفیر سالانه ژاپن ۴۰ میلیارد و آلمان ۳۹ میلیارد دلار برای تجهیز نظامی خود هزینه می‌‌کنند ترمیم کابینه تدبیر و امید یک ضرورت بود دولت خود را مکلف به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌داند سایه روشن کاهش ذخیره قانونی بانکها/رفتاربانکهای خصوصی در تخصیص‌ها اداره وزارت‌خانه از دست فرهادی در رفته/ وزیر درباره حضور محکومان امنیتی در دانشگاه توضیح دهد عکس/ حضور سرلشکر سلیمانی در منزل جانباز مدافع حرم