رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۰ | کد خبر : 50400
 • رویدادهای افغانستان در یک نگاه/ شنبه ۲۴ مهر


  -خبرگزاری «جمهور» افغانستان روز شنبه اعلام کرد کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد در افغانستان هشدار داد که باز باگشت چشم گیر پناهجویان افغان از پاکستان و نبودن سرپناه و امکانات ضروری اولیه مورد نیاز برای آنان، احتمال بروز یک بحران انسانی در این کشور وجود دارد.
  -منابع خبری افغانستان روز شنبه اعلام کردند که سفیر فرانسه با سفر به استان هرات در غرب افغانستان گفت که برای تولید ماهی در سد سلما سرمایه گذاری می کند.
  -«محمد ناصر مهری» سخنگوی استاندار فراه افغانستان روز شنبه اعلام کرد که گروه طالبان در نتیجه عملیات نظامی مجبور به عقب نشینی از اطراف شهر فراه شدند و پس از انتشار این خبر در میان مردم، آنان به از خوشحالی به خیابان ها سرازیر شدند و اظهار شادمانی کردند.
  آنان همچنان از نیروهای امنیتی قدرانی کردند که در راستای تامین امنیت تلاش کرده و در عملیات پاکسازی موفق به شکست دادن طالبان شدند.
  -ژنرال «قدمشاه شهیم» فرمانده کل ارتش افغانستان روز شنبه به دنبال تشدید درگیری ها در هلمند و وارد آمدن تلفات به نظامیان افغان، به این استان عزیمت کرد تا وضعیت نبرد در هلمند را از نزدیک مورد ارزیابی قرار دهد.
  -یکی از همراهان فرمانده ارتش افغانستان در گفت و گوی تلفنی به خبرنگار ایرنا در کابل گفت که ژنرال شهیم پس از ورود به لشگرگاه مرکز هلمند، بلافاصله در نشست فرماندهان نظامی و مسئولان امنیتی شرکت کرد.
  -وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که در عملیات ۲۴ ساعت گذشته نیروهای افغان در استان های «کندر »، « لغمان»، « غزنی»، « پکتیا»، «لوگر» ، «قندوز»، «بغلان»، «فاریاب» و «هلمند» ۵ فرمانده گروه طالبان با ۵۹ تن از افراد خود کشته شدند.
  -ملا «ذاکر اناردرگی»، ملا «عبدالله»، ملا «بنیامین شیندندی» ملا «عبدالحمید» و ملا «باقی» از فرماندهان مهم طالبان هستند که در عملیات هوایی و زمینی نیروهای افغان کشته شدند.
  -ژنرال «عبدالحمید حمید» فرمانده نیروهای ارتش در ارزگان افغانستان اعلام کرد که با پاکسازی بزرگراه قندهار- ارزگان نیروی تازه نفس به این استان رسید.
  شبک **آساق*۲۹۱*۱۶۱۰ **۱۹۱۷**انتشار دهنده : سید محمد باقر نوربخش

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار