رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۵ | کد خبر : 50422
 • فرهنگ شهادت ضد خشونت است/ دشمنان مخالف زنده نگه‌داشتن یاد شهدا هستند

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سردار محمدرضا نقدی در کنگره ملی سرداران و ۳۰۰۰ شهید خراسان شمالی در جمع بانوان ایثارگر خراسان شمالی با اشاره به اینکه فرهنگ شهادت بوده که در مقابل دشمن بازدارندگی ایجاد کرده است، اظهار کرد: فرهنگ شهادت ضدخشونت است و اگر سبک شهدایی چون شهید فهمیده را مرور کنیم، افرادی مکتبی و خاضع بوده که در مقابل کفار و طاغوت‌ها می‌ایستند و در مقابل افراد مظلوم خضوع دارند و این منطق مکتب شهادت است و اساسا مکتب شهادت دفع خشونت است.

  وی با تاکید بر اینکه سیره شهدا اگر در جامعه ترویج شد، دیگر جایی برای مفاسد نمی‌ماند، گفت: اگر فرهنگ شهدا در جامعه نهادینه شود، دیگر مشکلات و معضلات اجتماعی را نخواهیم داشت.

  سردار نقدی با طرح این سوال که اگر سیره شهدا در جامعه اشاعه یابد آیا بدحجابی خواهیم داشت، افزود: به‌طور حتم اگر فرهنگ شهادت و عشق‌ورزی تبیین شود، اثری از طلاق، دعوا و بدحجابی و تفکر مادی نخواهد بود.

  وی تاکید کرد: اگر این مکتب در جامعه نهادینه شود، مشکلات اجتماعی ذوب می‌شود، از این‌ رو برگزاری کنگره شهدا امری ضروری بوده و اهمیت برگزاری آن اجتناب‌ناپذیر است.

  رئیس سازمان بسیج مستضعفین با یادآوری اینکه دشمن امروز مخالف زنده نگاه‌داشتن یاد شهداست، تصریح کرد: بعضا عنوان می‌شود که هزینه این یادواره‌ها برای کارهای خیر صرف شود، که  به‌طور حتم اگر برگزاری این کنگره‌ها نبود کار خیری صورت نمی‌گرفت.

  وی اظهار کرد: اگر امروز شاهد این هستیم که جوانان چند ماه در مناطق محروم حضور یافته و کارهای جهادی انجام می‌دهند، اساسا این حرکت‌ها را از یادوارهای شهدا یاد گرفته‌اند.

  سردار نقدی با یادآوری اینکه نباید زندگی غربی در جامعه ما جا باز کند، تصریح کرد: ما همه ارزش‌ها را مرهون فرهنگ ایثار و شهادت هستیم و اگر امروز امنیتی داریم و بدون دغدغه در هر محل حضور داریم، مدیون خون شهدا و فرهنگ شهادت هستیم.

  رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: ما با فرهنگ شهادت از استقلال خودمان دفاع کرده‌ایم و اساسا در جامعه‌ای که این فرهنگ را ندارد، دشمن طمع می‌کنند.

  وی بابیان اینکه فرهنگ شهادت بوده که در مقابل دشمن بازدارندگی ایجاد کرده است و آنان می‌دانند که این کشور مردمی دارد که در مقابل دشمن همواره می‌ایستند، گفت: دشمن زمانی که بداند ما دست از ارزش‌ها برداشته، لذا طمع می‌کند.

  سردار نقدی تصریح کرد: دشمن می‌داند که با این جمعیت نمی‌شود دربیفت، مردمانی که سلاح آنان شهادت بوده و ملت ما با دارا بودن این فرهنگ در مقابل دشمن ایستاده است.

  وی با تاکید بر اینکه باید همواره فرهنگ شهادت و شهادت‌طلبی حفظ شود، بیان داشت: این فرهنگ شهادت است که دشمن را از تهاجم به کشور بازمی‌دارد و امروز دشمن به دنبال تخطئه این فرهنگ است و باید امروز ما نسبت به این خواست دشمنان بیش‌ازپیش بیدار و هوشیار باشیم.

  رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تلاش دشمنان برای کم‌رنگ کردن ارزش‌های اسلامی، گفت: دشمنان علیه محرم و عاشورا برنامه‌ریزی می‌کنند و آنان تلاش کرده تا برنامه‌های بین‌المللی و ملی چون برگزاری بازی‌های ملی فوتبال را در شب عاشورا تدارک دیده و آن را در این مناسبت‌های مذهبی بگذارند.

  وی اضافه کرد: همچنین شهادت‌طلبی بدلی از جمله توطئه‌های دشمنان اسلام است که در این زمینه اقدام به جذب بعضا افراد کم‌توان ذهنی در کشورها می‌کنند و بی گمان این‌گونه اقدامات دشمنان هیچ‌گونه مطابقتی با فرهنگ شهادت ندارد.

  وی با یادآوری اینکه توطئه‌ها علیه مکتب شهادت زیاد است، بیان داشت: این توطئه‌ها برای این صورت گرفته تا ما را خلع سلاح کنند و آنها با حربه خشونت می‌خواهند آن را از ما بگیرند، درحالیکه راه ملت ما فرهنگ شهادت است و این راه را ادامه می‌دهند.

  رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: باید دست‌های طاغوت‌های زمان را کنار زده و تبری بجوییم و ما امروز رهنمودهای ارزنده رهبری را در این زمینه‌ داریم.

  وی با گرامیداشت یاد شهدای بانوی استان خراسان شمالی گفت: زنان ایثارگر ما همواره در راستای ترویج فرهنگ و ایثار پیشتاز هستند.

  سردار نقدی خاطرنشان گفت: گسترش فرهنگ ایثار و شهادت راه سعادت ماست و اساسا ما هر چه قدر برای شهدا کار کنیم، کم‌ است.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار