• تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵ | کد خبر : 50481
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدرضا بادامچی در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (۲۵ مهر ۹۵) گفت: متأسفانه کشور در سال‌های گذشته در کمال ناباوری به خاطر ندانم کاری و بی توجهی برخی مسئولان، فرصت‌های بسیاری را از دست داده و نااهلان مشکلات گسترده‌ای را پیش روی رشد و تعالی کشور قرار داده‌اند.

  وی افزود: حجم عظیمی از اخبار رسانه‌ها و پژوهش‌های اجتماعی به داده‌های بسیار تلخ و دل‌آزار از سونامی ویرانگر فقر، گرسنگی و بیکاری اختصاص دارد.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ بخشی از فقر گسترده در کلانشهرها، ناکامی‌های اجتماعی، حاشیه‌نشینی، تکدی‌گری و مسائلی از این قبیل محصول مهاجرت‌های دسته‌جمعی روستائیان به کلانشهرهاست.

  بادامچی خاطرنشان کرد: اگر در قبال آسیب‌های اجتماعی، سیاست فوری، ضربتی و البته درست اتخاذ نشود، فاجعه انسانی فقر و گرسنگی کشور را گرفتار بلاهای ویرانگر اجتماعی خواهد کرد.

  وی افزود: حضور ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین که یک‌هشتم جمعیت کشور را به خود اختصاص داده، بحران دردناکی است و امروز شاهد هستیم مردان و زنان بسیاری قربانی اعتیاد هستند.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سوال اینجاست، مردمی که پیشینه درخشان ۸ سال دفاع مقدس در مقابل قدرت‌های جهانی را در کارنامه خود دارند، آیا این‌گونه باید به زحمات و جانفشانی‌های آنها پاسخ داده شود.

  بادامچی خاطرنشان کرد: روزنامه جمهوری اسلامی نوشت که شهرداری تهران بدون هیچ مجوز شرعی و قانونی اقدام به بذل و بخشش از بیت‌المال به تکایا و مداحان کرده است که اگر این ادعا درست باشد باید انگشت حیرت بر دهان گذاشت. مردم ما در طول تاریخ به برپایی خودجوش عزای سید و سالار شهیدان اقدام کرده‌اند و هیچ نیازی به بخشش غیرقانونی نهادهای عمومی نداشته و ندارد. 

  وی ادامه داد: در کنار این بذل و بخشش‌های نجومی، اخباری از روستاهای کشور به گوش می‌رسد که دانش‌آموزان ناتوان از پرداخت وجوه، تنبیه و اخراج می‌شوند و این درحالی است که طبق قانون اساسی آموزش عمومی در کشور رایگان است. 

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت:‌ در شرایطی که نظام جمهوری اسلامی مخالفین سرسختی در سطح بین‌المللی دارد، نباید اجازه دهیم افراد و گروه‌های کوچک در داخل کشور عمداً و سهواً با سخنان و حرکات خود آب در آسیاب دشمن بریزند. باید به دولتی که برخاسته از آرای مردم و تأیید مقام معظم رهبری است، فرصت دهیم و حمایتش کنیم تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های کشور در راستای اهداف و برنامه‌های تعیین‌شده قدم بردارد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار