• تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۰ | کد خبر : 50553

 • به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا به نقل از رسانه های یمن؛ «صالح الصماد» همچنین خواستار برخورد قاطع سازمان ملل و شورای امنیت برای توقف حملات عربستان و همپیمانان این کشور به یمن شده است.
  وی خاطرنشان کرده که ائتلاف متجاوزان در طول ۱۸ ماه گذشته، جنایات وحشیانه و بی سابقه ای را علیه شهروندان غیرنظامی و مردم بیگناه یمن مرتکب شده است.
  وی با اشاره به فاجعه اخیر کشتار مردم کشورش به دست نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان در یک مراسم عزاداری افزود: درکشتار هولناک ناشی از بمباران مراسم عزاداری در صنعا پایتخت، بیش از ۷۰۰ نفر کشته و زخمی شدند.
  رییس شورای عالی سیاسی بی توجهی شورای امنیت و سازمان ملل نسبت به این گونه جنایات و راحت گذشتن از کنار آنها بدون اتخاذ هرگونه تصمیم علیه متجاوزان را مایه شگفتی و مغایر با وظایف این دو نهاد بین المللی دانست و تاکید کرد که این نوع برخورد سازمان ملل و شورای امنیت رنج و مشکلات مردم یمن را عمیق تر کرده است.
  وی در نامه هایش خطاب به این دو سازمان از آنها خواسته است برای توقف هرچه سریعتر حملات هوایی، دریایی و زمینی عربستان به یمن و لغو محاصره کشورش اقدام کنند.
  عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال ۱۳۹۴ با تشکیل ائتلافی با حمایت دولت آمریکا، تجاوز هوایی و محاصره علیه مردم یمن را به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت این کشور آغاز کرد که تنها آثار آن را می توان کشتار بیرحمانه حدود ده هزار زن و کودک و شهروند یمنی و زخمی شدن دهها هزار و آواره شدن صدها هزار نفر دیگر اعلام کرد.
  بر اثر این حملات، اکثریت قریب به اتفاق تأسیسات خدماتی، آموزشی، درمانی و بیمارستان ها، انبارهای دارو و غذا، مدارس و منازل مردم یمن ویران شده و مردم این کشور در پی محاصره هوایی، زمینی و دریایی در شرایط بحرانی بسر می برند
  شبد**۱۴۸۰**۳۴۰۴** مترجم: غلامرضا رفیع** انتشاردهنده: محسن اسماعیلی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار