رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵ | کد خبر : 50571
 • روزی که به دنبال اس ۳۰۰ بودیم اس ۴۰۰ هنوز عملیاتی نشده بود/ خرید سامانه دفاعی اس ۴۰۰ برای ایران کار دشواری نیست

  حیدرپور

  عوض حیدرپور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به پایان پروسه تحویل سامانه اس ۳۰۰ به ایران که چند روز پیش سرویس مطبوعاتی سازمان فدرال همکاری های روسیه آن را منتشر کرده بود، با بیان اینکه اس ۳۰۰ تکمیل کننده ظرفیتهای ما محسوب می شود اظهار کرد: با توجه به ظرفیت هایی که از قبل داشتیم و با درنظر گرفتن اضافه شدن سامانه اس ۳۰۰ به سیستم پدافندی کشور، دیگر هیچ مشکلی در زمینه حفاظت و حراست از آسمان کشورمان نداریم.

  وی در ادامه با اشاره به اینکه این روزها، روسیه سامانه اس ۴۰۰ را به برخی ار کشورها از جمله هند می فروشد، در پاسخ به این سوال که “چرا ایران از ابتدا به دنبال خرید سامانه اس ۴۰۰ نرفت” گفت: روزی که جمهوری اسلامی ایران به دنبال خرید سامانه دفاعی اس ۳۰۰ بود، سامانه اس ۴۰۰ هنوز عملیاتی و تجاری نشده بود.

  حیدرپور با بیان اینکه بعد از نهایی شدن قرارداد اس ۳۰۰، سامانه اس ۴۰۰ عملیاتی و وارد سیستم تجاری روسیه شد عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران اگر نیازی به سامانه اس ۴۰۰ احساس کرد به راحتی می تواند برای خرید آن با روسیه وارد مذاکره شود.

  عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: با توجه به سطح بالای روابط ایران و روسیه، هرگاه سیستم پدافندی کشور ما احساس نیاز کند، علی القاعده خرید سامانه دفاعی اس ۴۰۰ برای ایران کار سخت و دشواری نخواهد بود.

  وی در پایان نیز خاطرنشان کرد: امروز آسمان تمام کشور به لحاظ تاکتیکی کاملا زیر پوشش سیستم پدافندی ماست و هیچ نگرانی در زمینه حمله هوایی به کشور وجود ندارد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار