رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۱ | کد خبر : 50583
 • آیا جنتى مى رود ؟

  به گزارش وعده صادق روزنامه اصلاح طلب ابتکار نوشت: یادمان نمى رود تا همین چند سال پیش اخذ مجوز چاپ یک عنوان کتاب به ماهها مى انجامید. کار به خواهش و تمنا مى کشید و دست به دامان شدن هر که را که مى شناختیم . وقتى على جنتى آمد معجزه اى رخ داد: صدور پروانه چاپ بین یک تا دو هفته عملى شد؛ بى دغدغه و بى نیاز از خواهش و تمنا. وزیر محجوب، صبور، پرتجربه و کاردان که همه کسانى که به نحوى با وزارت ارشاد سر و کارى دارند دوستش مى دارند، حالا گویا دچار دو دلى شده است: برود یا بماند؟!
  وزیر محبوبى که این روزها و هفته ها سخت ترین فشارها را تحمل کرده است. از دلگیرى رییس تا اعتراض بزرگان. وزیرى که بیش از آنکه در گرو عملکرد وزارتخانه اش باشد، پاسخگوى اوضاع سیاسى و التهابات پیش از انتخابات است. على جنتى، نرمخوى باریک اندیشى است که تکلف در مرامش راه ندارد. خاکى، متواضع و افتاده است. او داراى همان خصایصى است که یک شخصیت علمى و فرهنگى باید داراى آن باشد. و وزارت ارشاد، مجموعه اى با چند اداره کل و ادارات استانى و بودجه اى محدود که باید بار سنگین پاسخگویى به همه مسائل حاد فرهنگى کشور را به تنهایى به دوش بکشد و وزیرى که البته در این پاسخگویى ها خود سپر بلا ست.
  وزیرى که پاسخگویى به پوشش بانوان در خیابان تا خنیاگرى نوازندگان همه بر عهده اوست. اگر سکانس فیلمى بر مذاق ننشیند او مورد سوال قرار مى گیرد و اگر روزنامه اى کلامى برخلاف بنگارد او دستش لاى در گیر مى کند و فشرده مى شود. خدا نکند که تشویش و ناخرسندى به صفحات یک کتاب کشیده شود؛ در این صورت او حتما باید استعفا دهد و یا به شدیدترین وجهى استیضاح شود. و اگر زن و شوهرى با هم دست دهند او مواخذه مى گردد.  وزیرى که هر روز صبح نگران از خواب برمى خیزد. همه دلهره و اضطرابش از این است که در میان این همه روزنامه و نشریه که هر صبح چاپ مى شوند، مطلبى بر خلاف شئون به چاپ نرسیده باشد.
  اهالى چاب و نشر سخت ترین روز تکرارى زندگیشان روزى است که قرار است کتابشان از زیر چاپ بیرون بیاید. یک کتاب درست زمانى همه عیبهایش نمایان مى شود که در نسخ برشمار چاپ شده باشد و آن زمانى است که دیگر کار از کار گذشته است. آن لحظه، لحظه اى است که صاحب نشر چشمهایش را مى بندد و از چاپخانه دورى مى گزیند تا اگر عیبى وجود دارد دیرتر متوجه شود. حال وزیرى که مسئول پاسخگویى این همه نشریات چاپى است، چگونه از خواب برمى خیزد؟  او نیک مى داند که قاطبه فرهنگ دوستش مى دارند و از عملکردش رضایت خاطر دارند و همه مسئولیت هاى سنگینش را درک مى کنند. خدا حافظى با چنین وزیرى غایت سختى را به همراه دارد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار