کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۱ | کد خبر : 50583
 • به گزارش وعده صادق روزنامه اصلاح طلب ابتکار نوشت: یادمان نمى رود تا همین چند سال پیش اخذ مجوز چاپ یک عنوان کتاب به ماهها مى انجامید. کار به خواهش و تمنا مى کشید و دست به دامان شدن هر که را که مى شناختیم . وقتى على جنتى آمد معجزه اى رخ داد: صدور پروانه چاپ بین یک تا دو هفته عملى شد؛ بى دغدغه و بى نیاز از خواهش و تمنا. وزیر محجوب، صبور، پرتجربه و کاردان که همه کسانى که به نحوى با وزارت ارشاد سر و کارى دارند دوستش مى دارند، حالا گویا دچار دو دلى شده است: برود یا بماند؟!
  وزیر محبوبى که این روزها و هفته ها سخت ترین فشارها را تحمل کرده است. از دلگیرى رییس تا اعتراض بزرگان. وزیرى که بیش از آنکه در گرو عملکرد وزارتخانه اش باشد، پاسخگوى اوضاع سیاسى و التهابات پیش از انتخابات است. على جنتى، نرمخوى باریک اندیشى است که تکلف در مرامش راه ندارد. خاکى، متواضع و افتاده است. او داراى همان خصایصى است که یک شخصیت علمى و فرهنگى باید داراى آن باشد. و وزارت ارشاد، مجموعه اى با چند اداره کل و ادارات استانى و بودجه اى محدود که باید بار سنگین پاسخگویى به همه مسائل حاد فرهنگى کشور را به تنهایى به دوش بکشد و وزیرى که البته در این پاسخگویى ها خود سپر بلا ست.
  وزیرى که پاسخگویى به پوشش بانوان در خیابان تا خنیاگرى نوازندگان همه بر عهده اوست. اگر سکانس فیلمى بر مذاق ننشیند او مورد سوال قرار مى گیرد و اگر روزنامه اى کلامى برخلاف بنگارد او دستش لاى در گیر مى کند و فشرده مى شود. خدا نکند که تشویش و ناخرسندى به صفحات یک کتاب کشیده شود؛ در این صورت او حتما باید استعفا دهد و یا به شدیدترین وجهى استیضاح شود. و اگر زن و شوهرى با هم دست دهند او مواخذه مى گردد.  وزیرى که هر روز صبح نگران از خواب برمى خیزد. همه دلهره و اضطرابش از این است که در میان این همه روزنامه و نشریه که هر صبح چاپ مى شوند، مطلبى بر خلاف شئون به چاپ نرسیده باشد.
  اهالى چاب و نشر سخت ترین روز تکرارى زندگیشان روزى است که قرار است کتابشان از زیر چاپ بیرون بیاید. یک کتاب درست زمانى همه عیبهایش نمایان مى شود که در نسخ برشمار چاپ شده باشد و آن زمانى است که دیگر کار از کار گذشته است. آن لحظه، لحظه اى است که صاحب نشر چشمهایش را مى بندد و از چاپخانه دورى مى گزیند تا اگر عیبى وجود دارد دیرتر متوجه شود. حال وزیرى که مسئول پاسخگویى این همه نشریات چاپى است، چگونه از خواب برمى خیزد؟  او نیک مى داند که قاطبه فرهنگ دوستش مى دارند و از عملکردش رضایت خاطر دارند و همه مسئولیت هاى سنگینش را درک مى کنند. خدا حافظى با چنین وزیرى غایت سختى را به همراه دارد.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  خوشرو: مشارکت زنان در عملیات انسان‌دوستانه، بازسازی و مصالحه سیاسی موثرتر بوده است حمایت مجلس از سازمان پدافند غیرعامل برای مبارزه با بیو تروریست رونمایی از جانشین گودرزی و خبر بد برای پرسپولیسی‌ها/ تساوی خونین! اعدام ۲۳۲ غیرنظامی در جنوب موصل عکس/ اولین دستگاه خودپرداز جهان زمین‌لرزه ۶.۴ ریشتری در مرکز ایتالیا هوشمندترین شهر جهان کدام است؟ شرق شناس صرب: غرفه کتاب ایران در نمایشگاه بلگراد بازدیدکنندگان را مجذوب خود کرد طلا بدهید شنبلیله بخورید حجم تجارت فنلاند با ایران ۱۰ برابر می‌شود/مشکلات پرداخت پول طی چند ماه قابل حل است تربت سیدالشهد(ع) یکی از اسرار طب اسلامی و شیعی است از اول با غیرعلنی بودن جلسه روز گذشته مجلس مخالف بودم/ از سخن رئیس مجلس بهت‌زده شدم/ تعبیر برخی رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها غیر واقع بود امام جمعه قم: طب اسلامی به عنوان دروس حوزه تدریس شود رئیس‌جمهور فنلاند با مقام معظم رهبری دیدار کرد واگذاری ۸ پروژه ملی علوم انسانی به جهاد دانشگاهی زائران اربعین مقررات و موازین را رعایت کنند/ لزوم پرهیز از اقدامات اختلاف انگیز و اهانت به مقدسات مذاهب اسلامی «لاوروف» و «ظریف» دیدار می کنند پیاده‌سازی گمرک الکترونیکی در مرزها/ مرز محل عبور است نه توقف! طرح/ شیعه انگلیسی طراحی لباس برای مردگان در انگلیس !