رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰ | کد خبر : 50598
 • هیچ مرجع تقلیدی، تحت فشار حکمی را اعلام نمی کند/ امام باور داشت که تمام حرکات او در محضر خداست


  آیت الله سیدمحمد موسوی بجنوردی در ادامه این گفت و گو در واکنش به شائبه مطرح شده پیرامون فتوای امام به حلیّت شطرنج، تأکید کرد: حضرت امام خمینی در مسأله تقوا و تهذیب نفس در جهان اسلام مرد بی نظیری بود و واقعا نفسش را مهذّب کرده بود و به تمام معنا این باور را داشت که تمام حرکات و رفتار انسان در محضر خدا است و خدا را در همه چیز حاضر می داند. لذا امام باور یقینی و عینی داشت به این آیه داشت که « إذْ یَتَلَقَّی الْمُتَلَقِّیَانِ عَنِ الْیَمِینِ و َعَنِ الشِّمَالِ قَعِیدٌ مَّا یَلْفِظُ مِن قَوْلٍ إِلَّا لَدَیْهِ رَقِیبٌ».
  این شاگرد امام تصریح کرد: امام خمینی (س) از نظر تقوا، زهد، علم و درایت در جهان اسلام بی نظیر بود. من در نجف اشرف در دامن مرجعیت بزرگ شدم و مراجع بزرگی از جمله آیت الله العظمی سید ابوالحسن اصفهانی که مرجع تقلید کل جهان تشیع بود یا آیت الله العظمی حکیم، آیت الله العظمی شاهرودی و آیت الله العظمی خویی را دیدم. امتیاز خاصی که امام بر همه داشت این بود که واقعا به تمام معنا باورش بود در محضر خدا است.
  وی گفت: ما اگر هر چیزی از علم، تهذیب نفس و تقوا داریم معلم ما این مردم بزرگ است. من حدود ۱۳ سال در نجف افتخار شاگردی ایشان را دارم و نه تنها از ایشان علم آموختم، خود رفتار و گفتار او برای ما معلم اخلاق بود و معلمی بود که ما را به سمت تقوا می کشاند و به این سمت می کشاند که واقعا باورمان باشد الآن ما در محضر خدا هستیم و تمام حرکات و رفتار ما در محضر خدا است.
  آیت الله موسوی بجنوردی افزود: من نصیحت برادرانه می کنم که دیگر این حرف ها را نزنند. امام الگوی جهان اسلام است؛امام الگوی روحانیت و مرجعیت است. امیدوارم ما شاکر باشیم که چنین فردی مرجع تقلید ما و رهبر انقلاب اسلامی بود و شاگردان عظیمی در جهان اسلام تحویل داد. اکثر مراجع تقلید و بزرگانی که می بینید شاگردان امام بودند؛ هم معلم اخلاق و هم معلم فقه، اصول و فلسفه بود. حوزه علمیه قم به امام راحل می نازد.
  وی تأکید کرد: ما به این حرف ها اهمیت نمی دهیم. امام بزرگتر از این است که کسانی بگویند حرام را حلال کرد. او مثل یک خورشید تابان است که همه می شناسند و در علم و تقوا بی نظیر بود. عالی ترین مقام این است که انسان باور داشته باشد در محضر خدا است و باور داشته باشد که تمام حرکات و رفتار او در محضر خدا است. امام این باور را داشت.
  این استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه هیچ مرجع تقلیدی، تحت فشار حکمی را اعلام نمی کند، گفت: مراجع تقلید ما همه عادل و با تقوا هستند و از خدا می ترسند و این طور نیست که با یک سری مسائل حرام خدا را حلال کنند. این مراجع تقلیدی که من می بینم، چه رهبر عظیم انقلاب و چه مراجع تقلیدی که در قم هستند، همه عادل و با تقوا هستند و باورشان این است که در محضر خدا قرار دارند.
  وی افزود: من به عنوان یک برادر نصیحت می کنم که انسان مواظب صحبت های خود باشد و این حرف ها را نزند. چون فردا در محضر خدا باید پاسخ داده شود. به خصوص ما باید حرمت امام را نگه بداریم. چون او آبروی جهان اسلام، تشیع و ایران است.
  آیت الله موسوی بجنوردی در پاسخ به این سؤال که تحت فشار حکم دادن چقدر با سیره عملی امام خمینی (س) سازگار است، گفت: این معنا درباره ایشان مفهوم ندارد. « لا تأخذه فی الله لومۀ لائم». او به تمام معنا این باور را داشت که در محضر خدا است و باورش این بود که تمام حرکات و رفتار ما در محضر خدا است. امکان ندارد احتمال این را بدهیم که ایشان حرامی را حلال کند.
  وی ادامه داد: من این اعتقاد را به همه مراجعی که هستند و رهبر انقلاب هم دارم و نباید در مورد هیچ کدام از آنها احتمال این کار را بدهیم. امیدوارم خدا کسانی که این حرف را زدند و یا می زنند هدایت کند.
  *منبع: پایگاه خبری جماران/۲۶مهر۹۵
  ** اول ** ۱۳۳۷- انتشار دهنده: خداوردی اسدی کوردلو

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار