کد خبر : 50601
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۵
301 مشترک

استعفای بودار علی جنتی؟ چرا؟

حقیقت ماجرای استعفای علی جنتی چیست؟

به گزارش وعده صادق دولت به شدت تلاش می کند استعفا و در حقیقت عزل جنتی را به عقب نشینی او از برگزاری کنسرتها در شهرهای مذهبی پیوند زند تا بدین ترتیب بتواند بار دیگر دوقطبی سازی ۹۶ را کلید بزند و در ضمن از او تصویر یک قهرمان ناچار و تسلیم در برابر اقشار مذهبی را ترسیم کند. (یکی همچون وزیر ارشاد مستعفی دولت رفسنجانی)
بدیهی است ارتباط دادن استعفای جنتی به موضوع کنسرتها، ساده اندیشانه و آدرس غلط است. هر چند کارنامه جنتی مملو از فعالیت های ضداسلامی و ضدانقلابی در دوره وزارت اوست که بارها اقشار مختلف مردم، مراجع و صاحبنظران را مکدر کرده است. دفاع وزیر از تک خوانی زنان و برگزاری اپرای عاشورا با تکخوانی یک زن درست یک سال پیش، سفر سوال برانگیز «علی مرادخانی»، معاون هنری وزیر به امریکا، نشر انواع کتاب‌های پر از مضامین جنسی و در نهایت لجاجت بر سر برگزاری کنسرت های حاشیه دار در شهرهای مذهبی (که در قم هم مدیر ارشاد را به خداحافظی وداشت)،و.. بخشی از کارنامه منفی جنتی است که همگی بر مشی و منش سکولار او شاهدند اما نکته اینجاست که هیچکدام از این ها دلیل استعفای جنتی نیست .

پس حقیقت چیست؟ شواهد نشان می دهد که اولا این استعفا بدلایل شخصی صورت می گیرد. و در ثانی، دولت معتقدست با عزل و برکناری جنتی و کتمان دلیل اصلی، می تواند مجددا در آستانه انتخابات ۹۶ اعتماد و امید از دست رفته #سینماگران و اهالی موسیقی غیرانقلابی و پایگاه اجتماعی طرفدار آنها را بدست آورد. قشری که در واقع پایگاه اصلی اصلاح طلبان و دولت برآمده از آنهاست؛ قشری که دغدغه های اقتصادی و ناکارآمدی دولت در وزارت خارجه، در وزارت اقتصاد و رفاه، اختلاس ها و مفاسد متعدد اقتصادی در وزارت نفت و آموزش و پرورش و بانکها و سازمانهای متعدد، برایش در اولویت نیست

و تنها و تنها به دنبال اسلام زدایی و اصطلاحا فضای باز! در عرصه فرهنگی و اجتماعی است.باید گفت دولت با استعفای شخصی جنتی به دنبال رقم زدن یک بازی دوسر برد است و روغن ریخته را نذر امامزاده خواهد کرد!

پیش بینی می شود دولت با برکناری جنتی، یک لیبرال افراطی تر را برای برنامه های تبلیغاتی انتخابات، برگزیند. مسلما هر وزیری ۶ ماه مانده به انتخابات، نخواهد توانست برنامه ای مدون و تغییر اساسی در حوزه فرهنگی کشور داشته باشد، و این تغییر صرفا برای ماشین تبلیغاتی دولت صورت می پذیرد. برخورد سیاسی دولت با وزارتخانه ای فرهنگی شگرد خوبی برای انحراف افکار عمومی از بحران کارآمدی آن در سایر حوزه هاست.محمد عبدالهی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب