رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۳ | کد خبر : 50759
 • علی مطهری: نگذاریم دوقطبی ٨٨ را تکرار کنند

  به گزارش وعده صادق روزنامه اصلاح طلب اعتماد نوشت:  تفسیر علی مطهری از فضای دوقطبی انتخاباتی و شرایط به وجود آمدن آن تفسیر متفاوتی است. در تفسیر علی مطهری دلیل اصلی به وجود آمدن فضای دو قطبی در انتخابات سال ٨٨ این بوده است که عده‌ای در تلاش بودند تا القا کنند که نظر مقام معظم رهبری به یک کاندیدا نزدیک بوده است. او اما هشدار هم می‌دهد که برای انتخابات پیش رو باید مراقب بود تا القا نشود که نظر رهبری به یک کاندیدا نزدیک است. نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دو قطبی اگر صرفا به معنای رقابت انتخاباتی باشد و دو طرف اخلاق سیاسی را رعایت کنند، مشکلی ایجاد نمی‌کند ولی دو قطبی از نوع آنچه در سال ٨٨ تجربه کردیم که متاسفانه اخلاق هم رعایت نشد و مراجع قانونی مربوط هم به وظیفه خود عمل نکردند، ‌به صلاح کشور نیست.
  به گزارش جماران، جمله‌های کلیدی اظهارات علی مطهری، نماینده مردم تهران به شرح زیر است:
  دو قطبی شدن اگر به معنای رقابت سالم انتخاباتی باشد بدیهی است که مشکلی ایجاد نمی‌کند بلکه لازم است. قطعا منظور مقام رهبری همچنین چیزی نبوده است، ولی دو قطبی‌هایی از نوع دو قطبی‌ای که در سال ٨٨ ایجاد شد، چون توام با تعصب جناحی و گروهی است و هیجان کاذب ایجاد می‌کند ممکن است به کشور آسیب بزند و البته بخشی از آن ناشی از شخصیت کاندیداها است.
  بعضی از شخصیت‌ها و روحیه‌ها جنجال‌آفرین هستند و با توجه به سابقه این موضوع فکر می‌کنم رهبر انقلاب با این توصیه‌ای که فرمودند، پیشگیری کردند و صلاح ندانستند آن اتفاقات یک بار دیگر تکرار بشود، ولی به‌طور کلی من معتقد هستم ما در موضوع انتخابات نباید دایما از مقام رهبری هزینه کنیم و ایشان را وارد این میدان کنیم چون باعث آسیب‌هایی برای کشور می‌شود.
  در سال ٨٨ یکی از علل آن حوادث همین بود که عده‌ای راه افتادند و گفتند که نظر مقام رهبری به فلان کس است و با وجود اینکه خود ایشان تاکید داشتند که من نظر خاصی ندارم ولی عده‌ای خیلی تبلیغ کردند که نظر ایشان به فلان کاندیداست و همین منشا دو قطبی شدن جامعه شد. طبیعتا مردم انقلابی و مومن و متدین در چنین حالتی مایل هستند بلکه اصرار دارند که آن کاندیدا برنده بشود و از طرفی عده‌ای می‌گویند در انتخابات همه آزاد هستند، هر کسی رای خودش را باید بدهد و ممکن است افراد معاندی هم باشند که بخواهند از این فرصت استفاده بکنند و بگویند که حالا که نظر مقام رهبری به آقای الف است ما حتما به فرد دیگر رای بدهیم تا یک آسیبی به ایشان وارد بشود، لذا جامعه دچار تشنج می‌شود.
  ما باید برای انتخابات سال آینده تلاش کنیم که آن پدیده دوباره تکرار نشود و دوباره عده‌ای راه نیفتند، بگویند که نظر مقام رهبری به فلان کس است و در نتیجه فضای جامعه را دو قطبی کنند و مشکلاتی شبیه آنچه در گذشته رخ داد، به وجود بیاید.
  معمولا گروه‌های سیاسی می‌توانند در ایجاد فضای دو قطبی نقش داشته باشند و با نوع رفتار و نوع کاندیدای خودشان فضا را دو قطبی کنند. البته عرض کردم دو قطبی اگر صرفا به معنای رقابت انتخاباتی باشد و دو طرف اخلاق سیاسی را رعایت کنند مشکلی ایجاد نمی‌کند ولی دو قطبی از نوع آنچه در سال ٨٨ تجربه کردیم که متاسفانه اخلاق هم رعایت نشد و مراجع قانونی مربوط هم به وظیفه خود عمل نکردند، ‌به صلاح کشور نیست.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار