• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۰ | کد خبر : 50847

 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فرانسه از کیتو ، وزارت امورخارجه اکوادور در بیانیه ای علت قطع این دسترسی را درز مطالبی از این پایگاه اینترنتی افشاگر ذکر کرده که ممکن است انتخابات امریکا را تحت تاثیر قرار دهد.
  در این بیانیه آمده است :’ دولت اکوادور به اصل عدم دخالت در امور داخلی دیگر کشورها احترام می گذارد. این کشور در فرآیندهای انتخاباتی خارجی دخالت نکرده و از هیچ نامزد خاصی پشتیبانی نمی کند. ‘
  وزارت خارجه اکوادور گفت : در این راستا ، تصمیم گرفته است برقراری ارتباط در سفارتخانه خود در لندن را محدود کند.
  در همین حال ، امریکا روز سه شنبه اخبار منتشره در مورد درخواست کاخ سفید از اکوادور برای قطع ارتباط اینترنتی بنیانگذار ویکی لیکس را تکذیب کرد.
  ویکی لیکس روز دوشنبه ادعا کرده بود که دسترسی آسانژ به اینترنت از روز شنبه پس از انتشار سخنان خصوصی هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ریاست جمهوری امریکا در شرکت ‘ گلدمن ساکس ‘ قطع شده است.
  آسانژ از سال ۲۰۱۲ برای فرار از پیگرد قضایی خود در سوئد در سفارت اکوادور در لندن پناه گرفته است.
  این سایت افشاگر اواخر دوشنبه در توییت هایی اعلام کرد که از چند منبع امریکایی دریافته است که قطع ارتباط اینترنتی آسانژ به درخواست جان کری وزیر امورخارجه امریکا صورت گرفته است.
  جان کربی سخنگوی وزارت خارجه امریکا در بیانیه کوتاهی هرگونه نقش واشنگتن را در این مورد تکذیب کرد.
  شبک ** ۱۴۰۳ **۱۹۱۷**مترجم : علی روشندل **انتشار دهنده:سید محمد باقر نوربخش

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  حجاب همسر رئیس جمهور فنلاند در ایران عکس/ برداشت انار از باغ های بجستان جلوگیری از ورود چهره‌های تنش‌زا به مراحل مختلف انتخابات خانه تکانی توییتر شروع شد باقر عزت بگوویچ: ایران می تواند از طریق بوسنی وارد بازار تجاری اروپا شود مسکن مهرهای فاقد متقاضی در سراسر کشور به مددجویان واگذار می‌شود جهانگیری: باید بدون اغماض به تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان رسیدگی شود/ عادل‌آذر: از ۲۳ میلیارد حقوق نجومی تنها ۱۰ میلیارد برگشته است هیچ خطری همانند فساد نظام جمهوری اسلامی ایران را تهدید نمی کند دکترین مقاومت ارزشمندترین سرمایه ماست/ ملت ایران جهت‌گیری ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی خود را با موضوعات فرعی تغییر نخواهد داد تولید پر فروش‌ترین داروی جهان در ایران مراسم استقبال رسمی روحانی از باقر عزت بگوویچ عکس/ بارش اولین برف پاییزی در اردبیل مجازات حبس و برخورد قاطع در انتظار ناپدری «ستایش» تبریک ورزشکاران به تیم ملی جوانان بسیاری از نمایندگان اصلاح‌طلب انگار در مجلس حضور ندارند آلودگی هوا موجب پرفشاری خون است سراب جهانی شدن استقبال رسمی روحانی از رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین مخالفت وزارت نیرو با واگذاری مسئولیت توزیع آب شهری به شهرداری‌ها در بسیاری از موارد با کاهش شدید تخصیص و تأمین بودجه رو به رو هستیم/ دستور روحانی برای تأمین بودجه پدافند غیر عامل