رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۵ | کد خبر : 50991
 • بزرگترین کابوس رئیس سابق سیا

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، “مایکل هایدن”، مدیر سابق سازمان امنیت ملی آمریکا و سازمان سیا در بخشی از گفتگو با روزنامه آلمانی “دی ولت” تاکید کرد که افشاگری های اسنودن و افشای اسرار دولتی آمریکا مانند بزرگترین خونریزی تاریخ جمهوری ماست.

  وی در بخش دیگری از این گفتگو در پاسخ به این پرسش که آیا شما اعتقاد دارید که “ادوارد اسنودن”، افشاگر جاسوسی های آمریکا یک جاسوس روسی است گفت: خیر، من اطمینان دارم که اسنودن زمانی که تصمیم به این افشاگری ها گرفت یک جاسوس روسی نبود. من در این باره شکی ندارم. اما اگر ما حالا درباره زندگی وی در مسکو صحبت کنیم صادقانه من باید بگویم که نمی دانم اوضاع چگونه است. من هر گونه ارزش و احترام برای سازمان های مخفی روسیه را از دست داده ام.

  هایدن در بخش دیگری از این گفتگو درباره طرح اعطای جایزه صلح نوبل به اسنودن گفت: دریافت جایزه صلح نوبل از طرف اسنودن بدترین کابوس برای من است. در این صورت یک حس ضد آمریکایی نهفته در نوبل به وضوح آشکار می شد.

  وی حمله به افغانستان بعد از حملات ۱۱ سپتامبر را امری غیر قابل اجتناب ارزیابی کرد چرا که این کشور یک پناهگاه امن برای القاعده بود و باید نابود می شد.

  هایدن در عین حال گفت: اما ما احمق نیستیم، ما در آن نقطه زمانی می دانستیم که افغانستان دوباره به چنین پناهگاه امنی برای تروریست ها تبدیل خواهد شد اگر ما با نیروهای خود در آنجا باقی نمانیم که در آنجا نظمی را ایجاد کنیم که از این امر جلوگیری به عمل آید که در این کشور دوباره پناهگاه امنی برای تروریست ها ایجاد شود.

  اما جنگ عراق بر خلاف جنگ افغانستان یک جنگ انتخابی بود.

  این مقام سابق آمریکا در بخش دیگری ازاین گفتگو درباره شرایط مصر و منطقه ۶ سال بعد از بهار عربی گفت: شرایط بهتر نشده است و تا حدی رو به وخامت است.

  وی در بخش دیگری از این گفتگو با تاکید بر اینکه من هرگز دنیا را پیچیده تر از امروز تجربه نکرده ام همچنین تاکید کرد که امروز شمار زیادی از فاکتورها، تهدیدها و تغییرات وجود دارند که همگی تاثیرات مستقیمی بر اوضاع می گذارد.

  انتهای پیام/  

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار