• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵ | کد خبر : 50992
 • وزیر صنعت و تجارت خارجی مالزی در صدر هیات اقتصادی فردا عازم تهران می شود


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، وزیر صنعت و تجارت خارجی مالزی قرار است در تهران با مقام های بلندپایه کشورمان از جمله ‘محمدرضا نعمت زاده’ وزیر صنعت، معدن و تجارت و ‘محمود واعظی’ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس طرف ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی مالزی و ایران دیدار و راه های توسعه همکاری ها و استفاده از تمام ظرفیت های دو کشور در این مسیر را مورد بررسی قرار دهد.
  همزمان با سفر ‘مصطفی محمد’ که چند مقام مالزیایی نیز وی را در تهران همراهی می کنند همایشی روز شنبه در اتاق بازرگانی ایران برگزار و ضرورت توسعه روابط بازرگانی و همکاری های اقتصادی میان بخش های خصـوصی ایران و مالزی و بهره برداری از ظرفیت های موجود بررسی می شود.
  قهوه، چای و کاکائو، سازه و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات، ساخت کشتی و سکوهای نفتی و گازی، خدمات مهندسی، سیستم های کنترل تولید برق و کابل برق و شبکه های هوشمند، صنعت نفت و گاز دریایی ، سیستم های جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات و پشتیبانی و نگهداری سیستم ها، انرژی های تجدیدپذیر، محصولات لبنی، صنایع و سیستم های اتوماسیون، نوشابه های گیاهی انرژی زا، نفت و گاز و خرید و فروش اینترنتی از محورهایی است که در این نشست برای توسعه روابط ایران و مالزی مطرح می شود.
  وزیر صنعت و تجارت خارجی مالزی را در این سفر سه روزه مقام های بیش از ۱۵ شرکت تجاری این کشور در زمینه های انرژی، فناوری اطلاعات، تجهیزات، مواد اولیه و پالم همراهی می کنند.
  مصطفی محمد هفته گذشته در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در کوالالامپور، تاکید کرد ایران جایگاه و ظرفیت بسیار بالایی در بخش های مختلف اقتصادی، بازرگانی و گردشگری دارد و با توافق برجام موقعیت همکاری ها دو جانبه وارد مرحله جدیدی شده است.
  وزیر صنعت و تجارت خارجی مالزی، گفت در سفرش به ایران که با حضور شرکت های مهم بخش خصوصی صورت می گیرد، آمادگی لازم برای همکاری های مشترک از جمله سرمایه گذاری مشترک که از اهداف این سفر است، وجود دارد.
  ایران و مالزی امیدوارند چارچوب لازم برای برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور فراهم و زمان دقیق اجلاس تعیین شود.
  توافق اولیه برای برگزاری هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور برای اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی در تهران انجام شده است.
  آساق**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار