• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵ | کد خبر : 51045
 • تسلط بر ۵۶چاه نفت در جنوب موصل/ بازدید العبادی از یگان‌های نظامی

  خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: ارتش و نیروهای حشد الشعبی عراق همچنان به پیشروی های گسترده خود در نبرد با تروریست های تکفیری داعش در چارچوب عملیات بزرگ آزادسازی شهر «موصل» ادامه می دهند و تاکنون دستاوردهای بسیاری را در این نبرد محقق ساخته اند.

  تسلط نیروهای عراقی بر ۵۶ چاه نفت در موصل/آزادسازی ۶ روستای دیگر

   پیشروی های ارتش و نیروهای «حشد الشعبی» عراق در نبرد با تروریست های تکفیری داعش در شهر موصل همچنان ادامه دارد.

  بر اساس این گزارش، در ادامه این پیشروی ها نیروهای عراقی موفق شدند ۵۶ چاه نفت واقع در جنوب موصل را از تصرف داعش خارج کرده و به کنترل کامل خود درآورند.

  از سوی دیگر، گفته می شود که نیروهای پیشمرگه یک فروند هواپیمای جاسوسی متعلق به تروریست های داعش را در نزدیکی موصل هدف قرار داده و سرنگون کردند.

  در همین حال، ارتش و نیروهای مردمی عراق روستاهای «البیجوانیه»، «الثالثه»، «الدرج»، «البکر الأولی والثانیه»، «المنکوبه» و «الرفله» را به کنترل کامل خود درآورند.

  نیروهای عراقی پس از تسلط بر این روستاها، پرچم این کشور را بر فراز ساختمان های آن برافراشتند.

  منبع عراقی: صد سرکرده داعش از موصل به سوریه فرار کردند

  یک منبع آگاه عراقی در گفتگو با این شبکه از فرار دست کم ۱۰۰ سرکرده داعش از عراق به سمت اراضی سوریه با آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل خبر داد.

  وی با اعلام این خبر اظهار داشت که نیروی هوایی عراق محور غرب موصل به سمت مرزهای سوریه را رصد می کند.

  از سوی دیگر یک مسئول نظامی آمریکا روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که شماری از سرکردگان گروه تروریستی داعش با شروع حمله نیروهای عراقی به شهر موصل، این شهر را ترک کرده اند.

  ژنرال «گری فولیسکی» فرمانده نیروهای زمینی وابسته به ائتلاف بین المللی با اعلام این مطلب که تعدادی از سرکردگان و عناصر این گروه تروریستی به خارج از شهر موصل حرکت کرده اند، افزود که تنها عناصر خارجی در موصل برای جنگ باقی خواهند ماند.

  فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز سه شنبه اعلام کرد که آمریکا و متحدانش درصدد تامین گذرگاه های امن برای انتقال تروریست های داعش از موصل به سمت اراضی سوریه هستند.

  این فرماندهی با صدور بیانیه ای تاکید کرد که نقشه آمریکا با آغاز عملیات نظامی ارتش عراق برای آزادی موصل از سیطره داعش و فرار عناصر این گروه در پی حملات ارتش عراق روشن شده است.

  این بیانیه افزود که هدف از تامین این گذرگاه ها حفظ عناصر داعش از یک سو و تقویت حضور آنها در داخل اراضی سوریه از سوی دیگر است تا به این ترتیب بتوانند شرایط میدانی جدیدی را در منطقه شرقی سوریه به سمت دیرالزور، الرقه و تدمر اعمال کنند.

  فرماندهی ارتش سوریه در بیانیه خود تاکید کرد که هرگونه تلاش برای عبور از مرزهای سوریه به مثابه تجاوز به حاکمیت این کشور است و هرکسی که اقدام به این کار کند تروریست بوده و با تمام امکانات موجود با وی برخورد خواهد شد.

  آزادی ۷ روستا و نصب پرچم عراق/رسیدن به ۱۰ کیلومتری مرکز نینوا

  واحد جنگ رسانه نیروهای عراقی روز چهارشنبه اعلام کرد که پلیس فدرال عراق ۷ روستا در محور القیاره را آزاد و پرچم عراق را در آنها ابرافراشته است.

  این واحد در بیانیه ای اعلام کرد که یگان های پلیس فدرال هفت روستا شامل روستاهای البیجوانیه، البیجوانیه سوم، الدرج، البکر اول، الکبر دوم، المنکوبه و الرفله را در این محور از سیطره گروه تروریستی داعش آزاد کردند.

  این بیانیه افزود که نیروهای تحت امر این یگان ها پرچم عراق را بر فراز ساختمان های این روستاها برافراشته و تلفات زیادی را به نیروها و تجهیزات گروه تروریستی داعش وارد کردند.

  از سوی دیگر «حسام الدین الصفار» عضو شورای استان نینوا از رسیدن نیروهای امنیتی مشترک عراق به ۱۰ کیلومتری مرکز این استان از سمت محور الخازر خبر داد.

  الصفار گفت: نیروهای امنیتی از دو محور الخازر و الحمدانیه موفقیت چشمگیری در عملیات آزادی نینوا کسب کرده اند و به شکل ممتازی از محور جنوبی یعنی محور القیاره تا بخش الشوره در جنوب نینوا در حال پیشروی هستند.

  وی افزود: نیروهای پیشمرگه به پیشرفت گسترده ای دست یافته و به همراه نیروهای ارتش عراق در شرف تسلط بر اغلب مناطق از سمت محور الخازر هستند و با تقویت مواضع خود در الحمدانیه که یکی از بزرگترین شهرستان ها است به ۱۰ کیلومتری مرکز استان نینوا رسیده اند.

  فرماندهی عملیات مشترک عراق روز چهارشنبه با اعلام اینکه نبرد «نینوا ما داریم می آییم» همچنان ادامه دارد، تاکید کرد که به منظور حفظ جان غیرنظامیان ناچار به سرعت بخشیدن به یکسره کردن نبرد نیستند.

  حیدر العبادی از نیروهای امنیتی در نزدیکی موصل بازدید کرد

  حیدر العبادی نخست وزیر عراق روز چهارشنبه از یگان های نظامی نیروهای مبارزه با تروریسم و واکنش سریع در نزدیکی شهر موصل بازدید کرد.

  وی در بازدید از نیروهای امنیتی تاکید کرد که عملیات آزادسازی موصل به شکل مناسب و بر اساس طرح برنامه ریزی شده پیش می رود و اولویت با حفظ جان غیرنظامیان است.

  العبادی با اعلام برافراشتن پرچم عراق در شهر موصل پس از آزادی آن از سیطره گروه تروریستی داعش، نیروهای عراقی را به هوشیاری و احتیاط در قبال دیگر اقداماتی که ممکن است این گروه تروریستی به آن متوسل شود فراخواند.

  وی افزود: نیروهای مبارزه با تروریسم از قوی ترین نیروها در منطقه و نماینده تمام مولفه های عراق هستند و با وارد شدن به نبردهای مهم به پیروزی های خیره کننده ای دست یافته اند.

  العبادی با بیان اینکه نبرد موصل نبرد اصلی با تروریسم است و باید در مقابل دیگر اقداماتی که ممکن است تروریست ها به آن متوسل شوند هوشیار بود، گفت: نبرد آزادسازی موصل نبرد عراقی هاست و ما با پیروزی در این نبرد پرچم عراق را در موصل به اهتزاز درخواهیم آورد.

  اخبار پیشین عملیات آزاد سازی موصل را در اینجا ببینید.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار