• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۵ | کد خبر : 51083
 • احساس نادان فرض‌شدن زمینه‌ساز انجام بزه در جامعه است

  یادگار امام گفت: اگر در جامعه کسی احساس کند که از طریق کلاه‌ گذاشتن بر سر مردم، کم‌فروشی و غیره می‌تواند امرار معاش کند سایرین هم به خود اجازه این کار را خواهند داد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا و به نقل از جماران، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی امروز (پنجشنبه) در دیدار  با  رئیس، معاونان و مدیران سازمان ملی استاندارد، با اشاره به مفهوم «تأمین امنیت» به‌عنوان اولین وظیفه حکومت‌ها از دیرباز  تاکنون،  اظهار کرد: اگر مفهوم امنیت را توسعه دهیم و یکی از اقسام آن را «امنیت روانی» بدانیم، سازمان ملی استاندارد از جمله نهادهایی است که  با این وظیفه اولیه حکومت ارتباط مستقیم دارد.

  وی با تاکید بر عنصر «اعتماد» در جوامع گذشته، یادآور شد: امروز بزرگترین عامل برای افزایش کیفیت کالا توسط تولیدکنندگان این است که احساس کنند در صورت کاستن از کیفیت، بازار مصرف خود را از دست خواهند داد؛ چرا که امروز با گسترش جوامع انسانی شناخت متقابل میان تولیدکننده و مصرف کننده از بین رفته است و اگر نهادی وجود نداشته باشد که به کیفیت، کمیّت و سلامت کالا نظارت کند، امنیت روانی جامعه مصرف‌کننده از میان می‌رود.

  سیدحسن خمینی با بیان اینکه اعتماد مردم به علامت استاندارد، یکی از سرمایه‌های مهم این سازمان است ادامه داد: اگر مردم احساس کنند کسی از ناآگاهی آن‌ها سوءاستفاده می‌کند، امنیت روانی‌شان از بین می‌رود؛ چرا که احساس «نادان فرض‌شدن» از کم‌فروشی هم بدتر است و  زمینه‌ساز انجام بزه در جامعه نیز می‌شود؛ اما اگر وجود نظارت در جامعه احساس شود، اغلب افراد از تخلف خودداری می‌کنند.

  یادگار امام ادامه داد: اگر در جامعه کسی احساس کند که از طریق کلاه‌ گذاشتن بر سر مردم، کم‌فروشی و غیره می‌تواند امرار معاش کند سایرین هم به خود اجازه این کار را خواهند داد، بنابراین نقش سازمان ملی استاندارد در دنیای مدرن تاثیر زیادی در امنیت روانی مردم خواهد داشت.

  وی با تاکید بر لزوم وجود «شادی»، «نشاط» و «زندگی خوب» در جامعه، اظهار کرد: امکانات میان انسان‌ها به شکل  یکسان توزیع نشده است، اما شادی انسان‌ها در گرو نوع نگاه آنان به زندگی است و برخورداری از زندگی خوب در حوزه تولید و مصرف جامعه، بستگی به زحمات سازمان ملی استاندارد دارد.

  سیدحسن خمینی با تاکید بر بازتعریف و توسعه استانداردها، گفت: کسی که بر سر مردم کلاه می‌گذارد، ممکن است در کوتاه‌مدت منافعی را کسب کند، اما در بلندمدت ضرر خواهد کرد و جمله «همیشه حق با مشتری است» مبتنی بر همین منطق است، زیرا در صورت احترام به مشتری و مصرف‌کننده، تولیدکنندگان علاوه بر بالابردن درآمد ملی، در بلندمدت درآمد شخصی بیشتری را نیز پیدا خواهند کرد.

  وی در پایان با تاکید بر توجه به صادرات و تأثیر آن بر افزایش تولید ملی، اظهار کرد: توجه به صادرات، دلسوزی برای تولیدکنندگان داخلی هم هست و رونق صادرات در زندگی تک‌تک آنان و نیز کارگران مؤثر خواهد بود.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار