• تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰ | کد خبر : 51177
 • اعلام رسمی حمایت سعد حریری از ریاست جمهوری میشل عون

  رئیس جریان المستقبل لبنان حمایت خود را از نامزدی میشل عون برای تصدی پست ریاست‌جمهوری این کشور رسما اعلام کرد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، سعد حریری، رئیس جریان المستقبل و نخست وزیر سابق لبنان پنجشنبه شب در راستای تلاش برای پایان دادن به خلأ ریاست‌جمهوری در این کشور حمایت خود را از نامزدی میشل عون، رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح لبنان اعلام کرد تا به این ترتیب راه را برای نخست وزیر شدن خود هموار سازد.

  حریری پس از یک ماه مذاکره با گروه‌های سیاسی در لبنان به حمایت از سلیمان فرنجیه، رهبر جریان المرده پایان داده و از میشل عون حمایت کرد.

  وی گفت: ما با میشل عون درباره این مسئله توافق داریم که لبنان وطن همگی ماست. ما همچنین درباره به جریان انداختن فعالیت دولت و ایجاد فرصت‌های شغلی و دور نگه داشتن لبنان از بحران سوریه به توافق رسیدیم.

  پارلمان لبنان از مه ۲۰۱۴ تاکنون چندین جلسه را برای انتخاب رئیس‌جمهور آتی لبنان برگزار کرده اما تاکنون این جلسات بی نتیجه مانده است.

  با توجه به اعلام حمایت حریری از میشل عون منابع پیش‌بینی می‌کنند که در جلسه ۳۱ اکتبر میشل عون به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود هرچند که نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان همچنان با میشل عون مخالف است و از سلیمان فرنجیه حمایت می‌کند.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار