کد خبر : 51215
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۱
204 مشترک

وزیری که همه هدفش فربه کردن پزشکان است!

وقتی صدا و سیما نیز به حمایت از وزیر بهداشت آمده و عملکری شبه تبلیغاتی دارد

به گزارش وعده صادق دانشجو نخبه در دیدار رهبری از طرح تحول سلامت دولت تدبیر و امید انتقاد کرد

به دلیل ساختار پزشک‌زده ی وزارت بهداشت و نفوذ ذی نفعان بخش خصوصی در آن، متاسفانه این توجه دولت و منابع تزریق شده از بیت المال، از مسیر منافع مردم منحرف شده و بیش از همه در جهت تامین منافع پزشکان و افزایش درآمد آنان به کار گرفته شده است و به نام جامعه و به کام پزشکان مصادره به مطلوب می شود. طرح تحول سلامت زیرمیزی را به رومیزی تبدیل کرده است؛ به طوری که برخی از مردم به شوخی آن را، طرح تحول جیب پزشکان نامیده اند.

خروجی این کار، نه تنها باعث افزایش شکاف درآمدی بین پزشکان شاغل در بخش دولتی و خصوصی شد بلکه شکاف درآمدی عمیقی بین پزشکان و سایر ارائه دهندگان خدمت همچون پرستاران و پیراپزشکان ایجاد کرد که موجب نارضایتی ناشی از بی عدالتی در پرداخت ها در تیم بهداشت و درمان گردید و با موج اعتراضات اجتماعی و تجمعات پرستاران و پیراپزشکان همراه شد

بیشترین پرداختی ها در بین ارگان های دولتی، مربوط به مدیران و پزشکان وزرات بهداشت بوده است. نه‌تنها طرح تحول سلامت در آستانه‌ی ورشکستگی قرار گرفته بلکه نظام سلامت را به گردابی تبدیل کرده است که به زودی سایر نظامات اقتصادی، اجتماعی و بخش صنعت و تولید کشور را نیز گرفتار خواهد کرد.

اقدامات تهورآمیز وزارت بهداشت  موجب ورشکستگی بیمه ها شده است. وزیر محترم بهداشت با استناد مکرر به تقدیر حضرتعالی از وزارت بهداشت و با بیان اینکه تقدیر رهبری براساس گزارشات مستند انجام می شود از پاسخگویی به انتقادات شانه خالی می نماید. سازمان صدا و سیما در عملکردی شبه تبلیغاتی، تریبون ها را از منتقدین این طرح دریغ نموده و از پخش برنامه هایی که بخواهند به نقد جدی طرح تحول بپردازند جلوگیری کرده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب