• تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱ | کد خبر : 51215
 • تحول در سلامت مردم یا جیب پزشکان؟!

  وزیری که همه هدفش فربه کردن پزشکان است!

  ۶۳۵۷۳۶۹۲۸۱۴۵۳۰۳۷۴۶

  وقتی صدا و سیما نیز به حمایت از وزیر بهداشت آمده و عملکری شبه تبلیغاتی دارد

  به گزارش وعده صادق دانشجو نخبه در دیدار رهبری از طرح تحول سلامت دولت تدبیر و امید انتقاد کرد

  به دلیل ساختار پزشک‌زده ی وزارت بهداشت و نفوذ ذی نفعان بخش خصوصی در آن، متاسفانه این توجه دولت و منابع تزریق شده از بیت المال، از مسیر منافع مردم منحرف شده و بیش از همه در جهت تامین منافع پزشکان و افزایش درآمد آنان به کار گرفته شده است و به نام جامعه و به کام پزشکان مصادره به مطلوب می شود. طرح تحول سلامت زیرمیزی را به رومیزی تبدیل کرده است؛ به طوری که برخی از مردم به شوخی آن را، طرح تحول جیب پزشکان نامیده اند.

  خروجی این کار، نه تنها باعث افزایش شکاف درآمدی بین پزشکان شاغل در بخش دولتی و خصوصی شد بلکه شکاف درآمدی عمیقی بین پزشکان و سایر ارائه دهندگان خدمت همچون پرستاران و پیراپزشکان ایجاد کرد که موجب نارضایتی ناشی از بی عدالتی در پرداخت ها در تیم بهداشت و درمان گردید و با موج اعتراضات اجتماعی و تجمعات پرستاران و پیراپزشکان همراه شد

  بیشترین پرداختی ها در بین ارگان های دولتی، مربوط به مدیران و پزشکان وزرات بهداشت بوده است. نه‌تنها طرح تحول سلامت در آستانه‌ی ورشکستگی قرار گرفته بلکه نظام سلامت را به گردابی تبدیل کرده است که به زودی سایر نظامات اقتصادی، اجتماعی و بخش صنعت و تولید کشور را نیز گرفتار خواهد کرد.

  اقدامات تهورآمیز وزارت بهداشت  موجب ورشکستگی بیمه ها شده است. وزیر محترم بهداشت با استناد مکرر به تقدیر حضرتعالی از وزارت بهداشت و با بیان اینکه تقدیر رهبری براساس گزارشات مستند انجام می شود از پاسخگویی به انتقادات شانه خالی می نماید. سازمان صدا و سیما در عملکردی شبه تبلیغاتی، تریبون ها را از منتقدین این طرح دریغ نموده و از پخش برنامه هایی که بخواهند به نقد جدی طرح تحول بپردازند جلوگیری کرده است.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  اعلام آخرین وضعیت انتخاب سرمربی ماشین سازی و حضور تونی اولیویرا جدول/ بودجه در دولت یازدهم چطور خرج می‌شود؟ علت حلال و حرام بودن خوردنی‌ها در کلام امام رضا(ع) خبر خوش دولت برای پرداخت فوق العاده ایثارگری امارات: برای مقابله با ایران برنامه داریم/ تهدیدهای تهران دیگر جایی ندارند همسر رهبر کره‌شمالی پیدا شد + تصویر انهدام باند بین المللی سرقت در سمنان ۱۶آذر روز قیام فرزندان تحصیلکرده ایران علیه استعمار بود موشک‌های عزالدین قسام؛ تغییردهنده قواعد بازی اسرائیل و حماس + تصاویر ده نفر نجومی‌بگیری که حقوق نجومی خود را پس نمی‌دهند فیل سنگی مشهور نیوزلند تخریب شد + تصاویر انسجام در ایران در برابر هجمه آمریکایی به برجام فیلم/ افسانه بایگان:امام خمینی "سربداران"ونقش من رانجات دادند زندگی روزمره در شهر ری کمیته نظارت بر اجرای برجام در روزهای آینده نسبت به عهدشکنی‌های آمریکا تصمیم‌گیری می‌کند ظریف: اجازه نمی‌دهیم هیچ طرفی یک جانبه از برجام عدول کند ظریف: ایران و چین رویکرد دوجانبه مشترکی در قبال موضوعات جهان و چند جانبه دارند نرخ ابتلا به سرطان ۳۳ درصد افزایش یافته است افرادی که در معرض ابتلا به زونا هستند عکس/ پروانه ی بال شیشه ای