• تاریخ انتشار: شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰ | کد خبر : 51351
 • طرح پیشگیری از تنبلی چشم درزنجان آغازشد.

  آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم ، زنجانبه گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری صداوسیما، این طرح کشوری است وامسال بیست ویکمین سال اجرای آن است .

  مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در طرح پیشگیری ازتنبلی چشم کودکان ۳ تا ۶ سال معاینه می شوند تا مشکلات بینایی آنان شناسایی وبه موقع درمان شود. 

   محمدی افزود: تنبلی چشم با وزش عضلانی وعینک درمان می شود اما اگردیر تشخیص  داده شود موجب نابینایی کامل کودک می شود .

  ۱۱پایگاه ثابت دراستان برای اجرای این طرح درنظر گرفته شده است هفت مورد ازاین پایگاهها مجهز به دستگاه غربالگری است .  

  وی گفت: سال گذشته دراستان زنجان ۴۱ هزارو۳۸ کودک غربالگری شدند که ۲هزارو۸۰۷ نفر به برای درمان به بینایی سنجی معرفی شدند .

  مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: ۳۰ درصد علت تنبلی چشم ژنتیکی است و نابینایی بعدا از معلولیتهای  جسمی – حرکتی و ناشنوایی سومین رتبه را درکشور واستان دارد. 

  هم اکنون ۲هزارو۲۰۰ نابینا دراستان شناسایی شده اند و دربهزیستی تشکیل پرنده داده اند

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  برنامه آمریکا برای ایران پسا انقلابی خاکستر «فیدل» به زادگاهش رسید/وداع با رهبر انقلابی کوبا طالبان یک دانشجو را در ملأعام اعدام کرد عکس/ خسارت طوفان در شرق مازندران افزایش رضایتمندی زائران اربعین از عملکرد ناجا جنازه ای که پس از ۲۰۰۰ سال پیدا شد +تصاویر هند در سیاست راهبردی نگاه به شرق ایران دارای جایگاه ویژه و ممتازی است فیلم/ مهدی محمدی:عهدشکنی امریکا بخاطر آدرسهای غلط دولت ماست دولت مجوز واردات چوب از آمریکا را صادر کرد+اسناد جلالی: دانشگاهها در حل مسائل کشور کمک کار دولت و مجلس باشند ضرورت تعیین اولویت‌ها و تدوین استراتژی توسعه صنعتی و فناورانه در کشور یادواره شهید «محسن خزایی» در شوش برگزار می‌شود خریدهایی که زیر پای ویسی راخالی می کنند/ رگه‌های اختلاف در سپاهان سرکرده داعش در داغستان کشته شد عکس/صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه ۱۴ آذر زلزله ۴٫۱ ریشتری در فارس سبب نقل کینه ها و دشمنی‌ها نباشیم +اینستاپست ارتش سوریه خواستار بازگشت مردم به مناطق شرق حلب شد فیلم/ درخواست مسعودکیمیایی از مخاطبانِ خشتِ خام مرحوم دولابی:طلب با ادب خوب است