رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۴۵ | کد خبر : 51503
 • حزب لیبرال دمکرات انگلیس حمایت نظامی لندن از عربستان را شرم آور خواند


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، ایندیپندنت روز یکشنبه در گزارشی در این خصوص نوشت: اظهارات سخنگوی حزب لیبرال دمکرات متعاقب تایید آموزش پرسنل نیروی هوایی عربستان از سوی وزیر دفاع انگلیس صورت می گیرد.
  این نشریه افزود: مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس در پاسخی کتبی به پرسش سخنگوی امور خارجی حزب لیبرال دمکرات و عضو مجلس عوام در خصوص نوع همکاری های نظامی لندن و ریاض، تایید کرده است : انگلیس در چارچوب همکاری های دفاعی اش با عربستان سعودی، به نیروهای هوایی این کشور آموزش نظامی ارائه داده است.
  ایندیپندنت اضافه کرد: «تام برک» در یادداشتی از فالون وزیر دفاع انگلیس خواسته بود تا نوع تعالیم نظامی و مشاوره هایی که دولت انگلیس به عربستان سعودی ارائه داده است را مشخص کند.
  این نشریه خبری افزود: مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس در پاسخ به یادداشت وی نوشت: «لندن در چارچوب همکاری های دفاعی اش با ریاض ، به پرسنل نیروی هوایی سعودی در انگلیس و نیز در عربستان، آموزش هایی را ارائه داده است.»
  ایندیپندنت به نقل از فالون افزود: «این آموزش ها شامل دوره های بین المللی به منظور تقویت پروسه هدف گیری( اهداف هوایی)، در چارچوب حمایت از قوانین بین المللی حقوق بشر صورت گرفته است.»
  این نشریه خبری افزود: وزیر دفاع انگلیس در همین حال تصریح کرد که کشورش «هیچ گونه مشاوره مستقیمی را به عربستان سعودی در خصوص عملیات یمن» ارائه نداده است.
  ایندیپندنت نوشت: «برک» متعاقبا در سخنانی ضمن «شرم» آور خواندن ادامه حمایت های لندن از عربستان سعودی گفت: «این شرم آور است که دولت انگلیس نه تنها به عربستان سلاح می فروشد بلکه به آنها آموزش نظامی ارائه می دهد. بمباران غیرنظامیان یمنی از سوی رژیم آل سعود، نقض صریح قوانین بین الملل است و دولت بایستی هرچه سریع تر به همدستی با این رژیم پایان دهد.»
  این نشریه نوشت: تام برک در نظر دارد تا لایحه ای را به مجلس ارائه دهد که بر اساس آن وزارت خارجه این کشور را موظف نماید، به هیچ یک از ۲۸ کشوری که در فهرست کشورهای «نگران کنند» – ازجمله چین و روسیه – قرار دارند اسلحه نفروشد.
  به نوشته ایندیپندنت، آموزش نظامی نیروهای سعودی باب جدیدی از انتقادات را علیه دولت محافظه کار انگلیس باز خواهد کرد.
  ایندیپندنت اضافه کرد: بر اساس گزارش های منتشر شده، حملات هوایی صورت گرفته از سوی ائتلاف به رهبری عربستان در ماه گذشته میلادی دست کم ۱۴۰ تن را کشته و ۶۰۰ تن زخمی به جای گذاشته است. این در حالی است که ریاض اصرار دارد، ائتلافی را که رهبری اش را بر عهده گرفته پایبند به قوانین بین المللی و در حمایت از دولت مشروع یمن می باشد.
  این نشریه خبری همچنین عنوان کرد: به رغم اینکه عربستان متهم به جنایات جنگی در یمن است اما «ترزا می» نخست وزیر انگلیس بر این باور است که فروش اسلحه و حفظ ارتباط نزدیک با این کشور سبب می شود تا «مردم در خیابان های انگلیس از امنیت برخوردار باشند».
  این خبر در حالی منتشر می شود که ده ها تن از فعالان مدنی عصر جمعه گذشته در اعتراض به حمایت های دولت محافظه کار انگلیس از عربستان سعودی و فروش سلاح به این رژیم در برابر ساختمان وزارت خارجه این کشور در لندن تجمع کردند.
  تجمع کنندگان در این حرکت اعتراضی جنایت های صورت گرفته از سوی دولت عربستان در یمن را محکوم کردند و خواستار توقف حمایت های لندن از این رژیم جنایتکار شدند.
  انگلیس هم اکنون دومین فروشنده بزرگ سلاح در سطح جهان است و از سال ۲۰۱۰ میلادی تاکنون، دوسوم تسلیحات فروخته شده لندن روانه کشورهای منطقه خاورمیانه شده است.
  گزارش های منتشرشده حاکی از آن است که انگلیس از زمان آغاز حملات عربستان سعودی به یمن در فروردین ۱۳۹۴، حدود ۳ میلیارد پوند مجوز فروش سلاح به عربستان سعودی صادر کرده است.
  براساس آمار رسمی کارزار تبلیغاتی مبارزه با تجارت سلاح، عربستان سعودی بزرگترین خریدار تسلیحات از انگلیس است و از سال ۲۰۱۰ تجهیزاتی به ارزش ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون پوند از این کشور دریافت کرده است.
  علاوه بر فروش تسلیحات، ارتش انگلیس در سال جاری در آموزش نیروهای سعودی نقش جدی داشته است.
  اروپام**۵**ن*۱۵۵۲/انتشاردهنده: قاسم شریعتی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار