• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۵ | کد خبر : 51630
 • تشکیل اجلاس بیداری اسلامی همزمان با آزادسازی موصل پیام پیروزی در سایه وحدت است

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار دفتر تسنیم در بغداد، علی اکبر ولایتی در سخنان پایانی خود ضمن تشکر از حجت الاسلام سید عمار حکیم برای برگزاری و میزبانی این جلسه گفت: حضور ۵۰ نفر از علما و شخصیت های سنی و شیعی از ۲۲ کشور جهان و بحث و تابدل نظر در مورد مسائل مهم جهان اسلام آن هم در کشور بزرگ عراق اتفاقی خوب و مبارک است.

  وی افزود این اولین اجلاسی بود که در خارج از کشور ایران یعنی محل دبیر خانه اجلاس تشکیل شد.

  ولایتی با اشاره به انتخاب هوشمند عراق به عنوان سرزمین با تمدن چند هزار ساله و فرهنگی غنی در مرکز جهان اسلام برای برگزاری اجلاس گفت: این اجلاس در شرایطی در عراق برگزار شد که ملت و دولت این کشور موفق شده اند توطئه تفرقه افکنی را تبدیل به وحدت و سخترین تهدید جریان تکفیری را با شکست داعش به فرصت تبدیل کنند.

  دبیر کل مجمع بیداری اسلامی گفت: خانم کلینتون که امروز کاندیدای ریاست جمهوری است به صراحت اعتراف کرده که ما داعش را به وجود آوردیم.

  علی اکبر ولایتی افزود: تشکیل حشد الشعبی که پلی هست بین مردم و حاکمیت در عراق خود تبدیل به یک سرمایه عظیم برای حفاظت و دفاع از عراق شده است.

  مشاور مقام معظم رهبری گفت: تشکیل اجلاس مهمی مثل شورای عالی بیداری اسلامی با حضور علمای سنی و شیعه از کشورهای مختلف اسلامی همزمان با آزاد سازی موصل پیام بزرگ پیروزی در سایه وحدت می باشد.

  حکیم: عراق تجربه موفقی از وحدت است

  حجت الاسلام و المسلمین سید عمار حکیم ریاست نهمین شورای عالی بیداری اسلامی نیز در جلسه اختتامیه گفت: طی این دو روز به حمدالله ایده ها و نظرات ارزشمندی مطرح شد و امید داریم دبیر خانه مجمع بیداری اسلامی را در دستور کار خود  قرار دهد.

  وی افزود: اعضای مجمع بیداری اسلامی تاکید داشتند جنبه های اجرایی و عملی پیشنهادات مورد نظر قرار گیرد.

  سید عمار حکیم گفت: عراق تجربه موفقی از جنبه های سیاسی و نظامی پیروزی در سایه وحدت می باشد. و امیدوارم اعضای محترم شرکت کننده در این اجلاس پیام این اتحاد و اتفاق در عراق را به سایر ملل بازگو کننند.

  همچنین از جمهوری اسلامی ایران دولت عراق و حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و دکتر ولایتی و تیم شایسته ای که ایشان را همراهی می کرد کمال تشکر را دارم.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار