• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۵ | کد خبر : 51636
 • ادامه پیشروی های ارتش عراق در محور جنوبی و شمال شرقی موصل

  به گزارش وعده صادق به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم؛ لشگر شانزدهم ارتش و نیروهای پیشمرگه عراق وارد شهر بعشیقه در ۲۲ کیلومتری موصل شدند.
  بعشیقه بزرگترین شهر در شمال شرق استان نینوا محسوب می شود.
  العالم در ادامه به نقل از خبرنگار خود در محور جنوبی موصل افزود یگان های وابسته به نیروهای واکنش سریع، نفوذ خود را به داخل شهرک الشوره از سمت شمال آن آغاز کردند.
  العالم در ادامه با اشاره به تحولات میدانی در محور جنوبی گفت نیروهای مشترک عراقی در محور جنوبی موصل پس از ورود به الشوره پیشروی های خود را در دو محور ادامه دادند که محور اول حمام العلیل در ۴۰ کیلومتری موصل و محور دوم منطقه الحضر بود.
  این مناطق از سویی به شهر تل عفر که هم اکنون تحت سیطره داعش قرار دارد متصل می شود و از سوی دیگر نیروهای عراق را به مرزهای سوریه می رساند و با این اقدام راه های فرار تروریست ها مسدود می شود.
  نیروهای عراقی همچنین در حین پیشروی در محور جنوبی، روستاهای ابو فشگ علیا و سفلی و اخوین و عین و شَگ العلیا و السفلی را آزاد   ۱۶۰ کیلومتر مربع از خاک عراق را آزاد کردند.
  در محور شمال غربی نیروهای ویژه و نیروهای مبارزه با تروریسم، محاصره شهرستان تل کیف را کامل کرده و آماده ورود به این منطقه شدند.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار