رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۱۵ | کد خبر : 51655
 • امیدواری فیلیپین برای بازگشت به منطقه مورد مناقشه با چین و ماهیگیری


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، دوترته تایید کرد که اسکاربورو شوال در طول سفر چهار روزه اش به چین برای هموار کردن راه به منظور آنچه که او یک اتحاد تجاری جدید با چین پس از کاهش روابط با متحد قدیمی اش آمریکا خواند، با همتای چینی اش مورد بحث قرار گرفته است.
  به نوشته روز دوشنبه تارنمای ‘فیل استار’، وی پس از بازگشت از چین، گفت ‘چند روز صبر کنید، شاید بتوانیم به اسکاربورو شوال بازگردیم’.
  دو منبع چینی هفته گذشته اعلام کرده بودند پکن در نظر دادن به ماهیگیران فیلیپینی به صورت مشروط اجازه دسترسی به آبهای مورد مناقشه در دریای جنوبی را بدهد.
  ‘لیو زنمین’ معاون وزیر امور خارجه چین نیز گفته است که دو رئیس جمهوری چین و فیلیپین عمدتا در مورد همکاری ماهیگیری در دریای غرب فیلیپین (دریای جنوبی چین) توافق کردند.
  اما دوترته گفت که در جلسه ای جداگانه با ‘شی جین پینگ’ رئیس جمهوری چین در خصوص حکم دادگاه داوری به نفع فیلیپین اشاره و گفته است: ما برنده شدیم، اما شی جین پینگ گفت که این منطقه به لحاظ تاریخی مال ما است و ما آن را نمی دهیم. من به او گفتم ما راه مبارزه را انتخاب نکردیم و هیچ راه حلی پس از آنکه ما یکدیگر را بکشیم ظهور نخواهد کرد.
  رئیس جمهوری فیلیپین، گفت: با ‘شی جین پینگ’ برای حل اختلاف دریایی به صورت مسالمت آمیز توافق شد اگر چه وی گفت ‘ممکن است زمان ببرد.’
  هنوز مشخص نیست مذاکرات بین روسای جمهوری فیلیپین و چین به معنای پایان محاصره چهار ساله منطقه مورد اختلاف توسط پکن باشد، اما دوترته گفت که این تصور را دارد که رهبر چین خواسته است چینی ها محوطه ‘پاناتاگ’ را ترک کنند.
  وی گفت: ‘این چیزی بود که مورد بحث قرار گرفت، اما من نمی دانم کار آنها با آن منطبق است’.
  منطقه دریایی شوال در ۱۹۶ کیلومتری استان ‘پالاوان’ در جنوب غرب فیلیپین و در نزدیکی صخره مرجانی ‘میسچیف’ مورد ادعای فیلیپین واقع است که از سال ۱۹۹۵ تحت کنترل چین اداره می شود و فیلیپین مدعی فعالیت های عمرانی چین در این صخره های مرجانی و گسترش آن است.
  چین و فیلیپین در خصوص حداقل ۱۱ جزیره و صخره در داخل این منطقه اختلاف دارند. تنش میان چین و فیلیپین از سال ۲۰۱۲ و زمانی که پکن کنترل منطقه موسوم به ‘اسکاربورو شوال’ در این منطقه را در اختیار گرفت، تشدید شد.
  آساق**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار