• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۵ | کد خبر : 51685
 • توضیح درباره بازداشت دو متهم مرتبط با بانک سرمایه

  به دنبال اعلام دستگاه قضا درباره پرونده متهمان مالی بانک سرمایه و بازداشت برخی از آنها مدیر عامل این بانک توضیحاتی در این ارتباط ارائه کرد و گفت که بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان دو موضوع کاملا مستقل از یکدیگر بوده و نباید به مسائل آنها از یک زاویه نگاه کرد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، اخیرا دادستان کشور از بازداشت دو متهم مرتبط با پرونده بانک سرمایه خبر داد و سخنگوی دستگاه قضا نیز به ماجرای اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره داشته است.

  این در حالی است که خانی – مدیر عامل بانک سرمایه – امروز در نشستی خبری در پاسخ به ایسنا درباره‌ دلایل دستگیری دو نفر از متهمان این پرونده و ماجرای آن توضیح داد که افراد بازداشت شده جزو مدیران فعلی نبوده و متعلق به گذشته هستند تا جایی که می‌دانم یکی از این افراد حدود پنج ماه پیش بازداشت شده، ولی نه عضو هیات مدیره بانک بوده و نه از مدیران عامل.

  وی گفت که موضوع در مرحله اتهام است و در مرحله‌ بازجویی قرار دارد. از این‌رو نمی‌توان به طور دقیق اعلام کرد که دلایل بازداشت این افراد و ماجرای این پرونده چیست و پیش‌بینی دقیقی در این مورد ندارم.

  با این حال مدیرعامل بانک سرمایه اظهار کرد: بحث صندوق ذخیره فرهنگیان کاملا از بانک سرمایه جدا بوده و به آن ربطی ندارد و آقای اژه‌ای نیز در سخنان خود دقیقا از صندوق ذخیره فرهنگیان سخن گفته و اسمی از بانک سرمایه نیاورده‌اند.

  خانی ادامه داد: به هر صورت در بانک سرمایه و در گذشته تخلفاتی صورت گرفته و پرونده‌هایی در این باره وجود دارد که در حال بررسی است. در عین حال که ما از تحقیق و تفحصی که قرار باشد در این بانک انجام شده و به ایجاد شفافیت بینجامد، حتما استقبال می‌کنیم.

  وی تاکید کرد که با توجه به این‌که بانک سرمایه متعلق به معلمان و فرهنگیان است در هر شرایطی هیچ حقی از سهامداران، مشتریان و به ویژه معلمان ضایع نخواهد شد.

  ادامه دارد

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار