• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۵ | کد خبر : 51718
 • اختصاص بیش از ۹ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه استان مرکزی

  به گزارش وعده صادق ،آقای نوبخت در شورای اداری استان مرکزی گفت: این اعتبار برای اجرای ۵۱ طرح در بازه زمانی ۲ ساله ، به تصویب رسید.

  وی افزود : سازمان برنامه و بودجه موظف است ۱۰۰ د صد اعتبار مصوب را تامین کند.
  سخنگوی دولت با بیان اینکه برای پیگیری روند اجرای طرح های عمرانی در تحقق این میزان اعتبار در آینده نزدیک به استان سفر می کند، گفت : در بخش عمرانی چهار طرح با ۷۶۰ میلیارد ریال اعتبار ، در حوزه کشاورزی پنج طرح با هزار و ۲۰۰ هفتاد میلیارد ریال ، در حوزه علمی و فرهنگی ۶۸ طرح با ۶۸۰ میلیارد ریال ، در حوزه بهداشت و درمان هفت طرح با هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال و در زمینه ورزش و جوانان طرح های گسترده ای با ۶۴ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت .
  نوبخت با بیان اینکه عمده اعتبار در حوزه تامین منابع آب و بخش حمل و نقل استان اختصاص یافته است، افزود: در بخش تامین منابع آب  ، چهار طرح کلان با ۲ هزار و ۵۰ میلیارد ریال و طرح های متنوعی در حوزه حمل و نقل هوایی ،  زمینی و ریلی با  سه هزار و ۹۰ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.
  وی افزود : این میزان اعتبار به غیر از درآمدهای داخلی و بودجه جاری استان است ، بنابراین می توان انتظار داشت دربازده زمانی ۲ ساله با تزریق این منابع مالی شاهد رشد و توسعه بیش از پیش استان مرکزی باشیم.
  سخنگوی دولت گفت :  استان مرکزی از نظر تملک سرمایه ای با بودجه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد رشد داشته است که اگر ۲ درصد درآمد حاصل از فروش نفت خام و گاز طبیعی را به آن اضافه کنیم ، جمع سرمایه تملیکی استان به هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال می رسد که معادل رشد ۳۱ درصد است.
  وی افزود : اگر اعتبار طرح های ملی به میزان درآمدهای استان اضافه شود ،  این رقم به هزار و ۹۶۰ میلیارد ریال خواهد رسید که میزان رشد ۲۰۷ درصدی را در این بخش نشان می دهد.
  وی با اشاره به اینکه نمایندگان مردم استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی از حجم بالایی اعتبارات در نظر گرفته شده برای این استان مطلع هستند ، گفت : با اضافه کردن طرح های تملک دارایی های سرمایه ای استانی شده ، رقم به ۲ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال می رسد که با توجه به همه رقم های پیشین رشد ۱۱۶ درصدی را نشان می دهد.
  نوبخت گفت : ۱۴۶ هزار میلیارد ریال برای انجام طرح خرید تضمینی گندم در نظر گرفته شده بود که ۱۲ هزار میلیارد ریال دیگر در روزهای گذشته پرداخت شد و تنها رقمی کمتر از ۱۰ هزار میلیارد ریال به کشاورزان پرداخت نشده است.
  وی افزود : با اقدامات انجام شده در روزهای آتی تمام مطالبه های گندم کاران پرداخت می شود.
  نوبخت افزود : پرداخت مطالبه های بازنشستگان ، فرهنگیان و حوزه بهداشت و درمان در دستور کار قرار گرفته است و در آینده نزدیک تمام این بدهی ها پرداخت خواهد شد.
  سخنگوی دولت گفت : با برنامه ریزی های صورت گرفته ، ۲۰۵ هزار میلیارد ریال برای پرداخت بدهی های پیمانکاران در نظر گرفته شده است که در هفته های آینده پرداخت می شود./خبر گزاری صدا و سیما

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار