رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۰ | کد خبر : 51775
 • ۱۵سازمان و حزب سیاسی در کردستان عراق خواهان خروج ترکیه ازعراق شدند


  راهپیمایان با تقدیم یادداشتی به نمایندگی پارلمان اقلیم کردستان عراق در سلیمانیه، تاکید کردند حضور ارتش ترکیه در عراق هیچ محل قانونی ندارد و نقض حاکمیت سیاسی عراق بوده و ضروری است مجامع بین المللی به فشارهای خود برای خروج این نیروها بیافزایند.
  دربخشی از این یادداشت اعتراضی آمده است : ضروری است اقلیم کردستان عراق بخشی از فشار دولت مرکزی عراق برای خروج نیروهای ارتش ترکیه از خاک عراق باشد.
  ایجاد ۲ پایگاه نظامی توسط ارتش ترکیه درسال گذشته در بعشیقه و دوبردان در استان موصل نگرانی فزاینده مردم عراق و به خصوص اقلیم کردستان عراق را سبب شده است.
  درحالی مردم اقلیم کردستان عراق نگران حضور ارتش ترکیه در خاک عراق هستند که مسئولان دولت ترکیه به طور مکرر بر حضور درخاک عراق بدون موافقت دولت مرکزی این کشور اصرار دارند.
  همزمان با این اعتراضات، خانواده قربانیان روزدوشنبه ۳ شهروند کرد عراقی که درجریان بمباران مناطق کردنشین عراق توسط جنگنده های ترکیه کشته شدند، اعلام کردند بزودی علیه ترکیه طرح دعوا خواهند کرد.
  این خانواده ها ازحکومت اقلیم کردستان عراق خواستند درمراجع عراقی و بین المللی از آنها حمایت کنند.
  دولت ترکیه مدعی شده بود این ۳ تن عضو حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) هستند اما با معرفی قربانیان مشخص شد این قربانیان در زمره نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان عراق بودند که اخیرا برای مرخصی به منازل خود برگشته بودند.
  روزدوشنبه جنگنده های ارتش ترکیه مناطقی را در اقلیم کردستان عراق بمباران کردند.
  همچنین فرماندهان پیشمرگه درباره گلوله باران روز یکشنبه یک روستای شبک نشین در شمال عراق، احتمال داده اند که ۱۷ قربانی این گلوله باران توپخانه ای کار ارتش ترکیه باشد.
  شبک خاورم*۱*۳۵۱*۱۷۷۰* ۱۰۶۴ انتشار دهنده : فرشاد محسن زاده

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار