رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۰ | کد خبر : 51902
 • هشدار دوباره سازمان ملل از افزایش گرسنگی و بی غذایی در یمن

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، «محمد هادی» مدیر محلی برنامه جهانی غذای سازمان ملل در خاورمیانه و شمال آفریقا روز سه شنبه با انتشار اطلاعیه ای هشدار داد که گسترش بحران گرسنگی و بی غذایی در یمن و عدم دسترسی مردم این کشور به منابع غذایی به اوج بی سابقه ای رسیده است.
  وی زنان و کودکان این کشور را قربانیان اصلی درگیری های جاری در این کشور ذکر کرد و گفت: بر اساس ارزیابی های ماه ژوئن سال جاری، هم اکنون بیش از ۱۴ میلیون نفر از مردم این کشور با عدم امنیت غذایی روبرو هستند که وضعیت ۷ میلیون نفر از آنها بحرانی محسوب می شود.
  هادی افزود: این نهاد در حال حاضر برای مقابله با سو تغذیه ۷۰۰ هزار کودک یمنی زیر ۵ سال و کمک به مادران باردار برنامه ای را با کمک ۲ هزار و ۲۰۰ مرکز درمانی در ۱۴ استان این کشور در دست اجرا دارد.
  وی با اشاره به اینکه مردم یمن حتی قبل از آغاز درگیری های اخیر از بالاترین میزان سو تغذیه در جهان رنج می برده اند، تصریح کرد: با آغاز درگیری های تازه این بحران روبه افزایش گذشته و هم اکنون ۳۱ درصد از کودکان زیر ۵ سال یمنی مبتلا به سو تغذیه هستند.
  مدیر محلی برنامه جهانی غذای سازمان ملل در خاورمیانه و شمال آفریقا با اشاره به اینکه در چنین شرایطی دسترسی به آسیب دیدگان یمنی بدلیل عدم امنیت غیر ممکن بوده، گفت: امداد گران این نهاد با استفاده از فرصتی که آتش بس ۷۲ ساعته هفته گذشته در اختیار آنها گذاشته بود، تنها موفق شده اند حدود ۱۵۵ هزار نفر از ساکنان استان تعز را زیر پوشش کمک رسانی قرار دهند.
  محمد هادی در پایان و با اشاره به اینکه این نهاد برای ادامه عملیات کمک رسانی خود تا ماه مارس به ۲۵۷ میلیون دلار نیاز خواهد داشت، یاد آور شد: از زمان وصول این پول تا ارسال مواد غذایی به این کشور دست کم به یک فرصت ۴ ماهه نیاز خواهد بود.
  شبد**۴-۵۴۱**۱۹۵۳** ۱۰۹۵ **تنظیم کننده:مرتضی شحنه**انتشار دهنده:رضا رضائی مجد

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار