رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۰ | کد خبر : 51905
 • کاهش ۲۴ درصدی نزاع و درگیری در پنج ماهه نخست سال

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، سردار سعید منتظر المهدی در گردهمایی معاونین اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری‌های کل استان‌های کشور با موضوع “کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی” در تبریز اظهار کرد: مبارزه و مقابله با خشونت ونزاع ازمهم ترین دغدغه های مردم است که طبق بررسی های انجام شده راهکارهای مختلفی چون افزایش صمیمیت در محیط خانواده برای مقابله با خشونت وجود دارد.

  وی با تاکید بر نقش مهم خانواده در کاهش آسیب های اجتماعی افزود: فقدان صمیمیت در محیط خانواده منجر به انزوا، اضطراب و ایجاد انواع بیماری های روانی در فرزندان می شود که همین فرزندان در آینده نخواهند توانست هیجانات خود را کنترل کنند.

  وی تاکید کرد: در بیش از ۶۴۰ کلانتری در سطح کشور مراکز مشاوره ایجاد شده و درسال گذشته حدود ۴۰۰ هزار پرونده قبل از ارجاع به مراجع قضایی به این مراکز ارسال شد که طبق آمار خیره کننده ‌ای بیش از ۷۰ درصد از این پرونده ها منتج به صلح شده و از چرخه قضایی خارج شد.

  منتظرالمهدی ادامه داد: این آمار نشان می دهد که بسیاری از مسائل و مشکلات خانواده ها سطحی است  که نیاز به پاسخ های علمی دارند.

  معاون اجتماعی و سخنگوی نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه افزایش جرم ارتباط مستقیمی با کاهش اعتماد عمومی و سرمایه های اجتماعی دارد، اظهار کرد: اعتماد، امنیت و سرمایه های اجتماعی نقش بی بدیلی در رشد جوامع دارند که این واقعیت ها لزوم توجه بیش از پیش به کنترل و پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی را نمایان می کند.

  وی با اشاره به اینکه اعتیاد دغدغه امروز جوامع بشری است، گفت: ۲۰۰ میلیون نفر از افراد بالای ۱۵ سال در جهان معتاد هستند که این آمار در کشور ما به حدود دو میلیون نفر می رسد.

  وی با بیان اینکه هر معتاد بیش از ۳۷۵ عمل بزهکارانه درسال انجام می‌دهد، افزود: بخش اعظمی از بزهکاری ها توسط معتادان انجام می شود از این رو جمع آوری معتادان، ایجاد کمپ های ترک اعتیاد و همچنین اشتغال زایی برای افراد ترک‌کرده، از مهم ترین اقدامات در جهت کاهش آسیب های اجتماعی است.

  منتظرالمهدی تاب آوری روانی را شاه کلید پیشگیری از اعتیاد دانست و گفت: معتادان امروز آیینه تمام نمای جوانان آینده ماست. باید از جنس اعتقادی و فرهنگی وارد کارزار پیشگیری از اعتیاد شویم.

  معاون اجتماعی و سخنگوی نیروی انتظامی بر اهمیت نهاد خانواده در پیشگیری از انواع آسیب های اجتماعی چون اعتیاد تاکید و اظهار کرد: اولین و تاثیر گذارترین نهاد پیشگیری از آسیب ها نهاد خانواده است که باید ادبیات تنبیه و تحقیر جای خود را به ادبیات تکریم و تحسین بدهد.

  وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه امنیت به دو نوع امنیت عمومی و اجتماعی تقسیم می‌شود، گفت: امنیت اجتماعی برگرفته از هنجارهای جامعه است که اساس و سنگ بنای زیست مسالمت آمیز را تشکیل می‌دهند و نگهداری آن نیز بر عهده مردم است.

  وی افزود: در مقابل امنیت عمومی توافقی است، رعایت آن الزامی و عدول از آن مشمول مجازات است. 

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار