• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۵ | کد خبر : 51921
 • حفاظت از منابع طبیعی به فرهنگ عمومی تبدیل شود

  حفاظت از منابع طبیعی به فرهنگ عمومی تبدیل شود

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی در دیدار با مدیرکل و کارکنان منابع طبیعی خراسان جنوبی اظهار داشت: احساس مسئولیتی که در منابع طبیعی نسبت به امانت بزرگ ملت وجود دارد قابل تقدیر است.

  وی افزود: کارکنان منابع طبیعی باید خیلی مراقب باشند زیرا امانت بزرگ ملت در دست شماست و اگر تباه شود زندگی نسلهای آینده آسیب خواهد دید و در این مورد شما مسئول هستید و باید در نزد خدا پاسخگو باشید.

  نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: اگر چه بخش عظیمی از تلاشها و زحمات در جهت حفظ امانت در سطح کشور قابل تقدیر است اما معدل کل در این زمینه مطلوب نیست و به طور مکرر در رسانه‌ها گفته می‌شود زمین‌خواری، کوه‌خواری و دریاخواری رایج شده است.

  عبادی با تأکید بر اینکه باید حفاظت از منابع طبیعی به فرهنگ عمومی تبدیل شود تصریح کرد: این فرهنگ باید توسط منابع طبیعی ایجاد شود که اگر تصرفی از طریق مردم به منابع طبیعی اطلاع داده شد با محفوظ ماندن نام پیگیریهای لازم  طبق قانون پیگیری شود.

  وی با بیان اینکه مردم ایران اگر به مسئولان اعتماد پیدا کنند انسانهای متعهدی هستند خاطرنشان کرد: منابع طبیعی و حفاظت از آن مربوط به این دولت و آن دولت نیست بلکه این امر برای تمام نسلهای آینده است.

  نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: گاهی با زمین خوار، کوه خوار و دریا خواران برخورد نمی‌شود اما با فردی که با کاشت درخت زمینی را آباد کرده است برخورد می‌شود باید این قانون اصلاح شود زیرا حق برخی به خاطر این سخت‌گیری‌های بی‌مورد ضایع می‌شود.

  عبادی اظهار داشت: در استان خراسان جنوبی با توجه به خشکسالی و بیابانی بودن منطقه مشاهده می‌شود که اکثر مواقع حق با اشخاص است.

  وی با بیان اینکه درستی ادعای افراد را با شواهد می‌توان تشخیص داد افزود: باید بدانیم کجا و چه موقع باید از افراد مورد حق پشتیبانی کرد و چه جاهایی با افراد سودجو برخورد کنیم و در این راستا اگر حق شخصی یا اراضی ملی رعایت نشود شما مسئول هستید.

  نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی گفت: باید تلاش شود که حقی چه از اموال ملی و چه از اموال شخصی ضایع نشود.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار