• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵ | کد خبر : 51939
 • احتمال دوتابعیتی بودن رئیس دانشگاه علم و صنعت/ در صورت اثبات «برخورداری» باید برکنار شود

  جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، پیرامون جلسه صبح امروز نمایندگان خانه ملت با محمود علوی وزیر اطلاعات درباره نفوذ و موضوع سفرهای خارجی رئیس دانشگاه علم و صنعت، اظهار داشت: طبق گزارش‌هایی که به‌دست ما رسیده تعداد سفرهای خارج از کشور رئیس دانشگاه علم و صنعت به‌ویژه سفر به آمریکای وی بالاست.

  وی افزود: معمولاً برای انجام هر سفر، فرد به‌راحتی نمی‌تواند ویزا بگیرد. از سوی دیگر از آنجایی که آمریکا در کشورمان سفارتی ندارد افراد باید برای انجام امور سفرشان به کشور ثالث دیگری همچون ترکیه، دبی و… چندین بار بروند تا بتوانند ویزا دریافت کنند. پس از رفت و آمدهای فراوان یک ویزای خاص و ویژه برای یک سفر می‌دهند این در حالی است که فردی که به‌صورت مرتب به کشورهای خارجی سفر می‌کند از سیستم ویزای عادی عبور و گرین کارت دریافت می‌کند.

  کریمی‌قدوسی تصریح کرد: این مسئله نیز در حیطه پروژه تحقیق و تفحص مجلس از مدیران دو تابعیتی قرار دارد که باید به آن رسیدگی شود؛ همچنین احتمالاً هفته آینده برخورداری، به صحن علنی خواهد آمد و ما در آنجا این مسئله را مطرح خواهیم کرد.

  وی در پاسخ به این سؤال که آیا این احتمال وجود دارد که برخورداری یک مسئول دو تابعیتی باشد، گفت: بله، این احتمال وجود دارد و در صورت اثبات این مسئله برخورداری باید از سمتش برکنار شود.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار