• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵ | کد خبر : 51942
 • مدیرکل کمیته امداد خراسان‌شمالی گفت: ۶۰ درصد از مددجویان تحت حمایت این نهاد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند که بیشتر به علت فوت همسر تحت پوشش هستند.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان، عباس اهرابی، با بیان اینکه ازدواج مجدد بانوان سرپرست خانوار از عوامل مهم در توانمندسازی خانواده‌ها است، اظهارکرد: در نیمه نخست امسال با حمایت‌های این نهاد ۱۰۰ازدواج مجدد برای زنان مطلقه و فوت سرپرست صورت گرفته است.

  وی با بیان اینکه ۲۷ نفر از این زنان موفق به دریافت کمک هزینه ازدواج شده‌اند، افزود: برای پرداخت این کمک هزینه ازدواج بیش از ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

  اهرابی گفت: اکنون بیش از ۷۲ نفر از این بانوان نیز پشت نوبت دریافت جهیزیه قرار دارند که به محض تامین اعتبار از این خدمت بهره مند خواهندشد.

  وی با اشاره به ارائه بسته تشویقی برای حمایت از ادواج مجدد بانوان سرپرست خانوار، گفت: تجربه نشان داده است که مسیر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از مسیر ازدواج، بهتر میسر می‌شود بر این اساس کمیته امداد همه توان خود را به کار گفته است تا بستر توانمندی این افراد را فراهم کند.

  اهرابی یادآورشد: بازگشت زنان سرپرست خانوار به یک خانواده کامل و ازدواج مجدد آنان جزء اولویت‌های اصلی کمیته امداد قرار گرفته است.

  وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۶۲ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت حائز شرایط ازدواج هستند، خاطرنشان کرد:کمیته امداد با برگزاری دوره‌های آموزشی سعی در زمینه سازی این افراد برای ورود به زندگی جدید دارد.

  اهرابی با تاکید بر اینکه کمیته امداد نه تنها با ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار آنان را از گردونه حمایت‌های خود خارج نمی‌کند، بلکه به فرزندان و همسر این زنان نیز در بحث اشتغالزایی خدمات مناسبی ارائه می‌کند، افزود: رسالت کمیته امداد در طرح ازدواج موفق مجدد زنان سرپرست خانوار، مشاوره ای، تسهیل گر و بدون ورود مستقیم به موضوع و جزییات مرتبط بر آن است.

  مدیر کل کمیته امداد خراسان‌شمالی با تاکید بر اینکه بسته تشویقی به زنانی تعلق می‌گیرد که ازدواج مجدد آنان تحت نظر مشاوران کمیته امداد انجام شده باشد، اظهار کرد: پرداخت حق بیمه اجتماعی آنها تا دو سال، تامین کمک هزینه ازدواج، ساخت مسکن، استمرار پوشش درمان آن‌ها و فرزندانشان از جمله محتوای بسته‌های تشویقی برای ازدواج زنان سرپرست خانوار است.

  اهرابی با بیان اینکه طرح ازدواج مجدد زنان سرپرست تحت پوشش کمیته امداد از سه سال پیش آغاز شده است گفت: در قالب بسته تشویقی کمیته امداد اگر همسر آینده زن بیکار باشد، می تواند از وام اشتغال کمیته امداد استفاده کند.

  وی با بیان اینکه ۶۰ درصد از مددجویان کمیته امداد در خراسان شمالی را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، افزود: این میزان حدود ۲۱ هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد را شامل می‌شود که از این تعداد ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر زنان سرپرست خانوار به‌موجب فوت همسر تحت پوشش کمیته امداد هستند و در عین حال ۱۰ درصد از این زنان شامل حدود ۲۰۰۰ خانوار  نیز به سبب طلاق تحت حمایت این نهاد قرارگرفته‌اند.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  شورای عالی رفاه باید فرصت‌های بیشتری برای توانمندسازی معلولان فراهم کند انتخابات و احتمال بروز پدیده هایی همچون «ترامپ» در اروپا عربستان کشور فراعنه را فلج کرد عکس/ دردسرهای علی لاریجانی نخستین همایش ملی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر ⁠اپراتورها ۱۵۰ میلیون سیم کارت تولید کرده اند احتمال ارایه نسخه اولیه سامانه ملی املاک واسکان کشور تا پایان امسال فیلم/ خشت خام /نوبت هفتم/ گفتگو حسین دهباشی با مهدی رحمانیان متن کامل طرح استیضاح ۸۴ امضایی آخوندی؛ ۱۲ محور برای استیضاح وزیر راه هر اتفاقی برای برجام بیفتد، رژیم تحریم‌ها فروپاشیده و قابل بازگشت نیست نباید فضای مجلس و قوه قضائیه را تخریب کنیم ۲۶۴ نماینده مجلس خواستار اجرای سریع قانون متقابل برجام شدند لزوم اقدام متقابل دولت در برابر گستاخی آمریکا/تکلیف روشن است استیضاح آخوندی با ۸۱ امضا تقدیم هیات رئیسه شد رهبر انقلاب: تمدید تحریم ده‌ساله، نقض برجام است/ بعیدی نژاد:برخی تمدید قانون ISA به معنای بازگشت تحریمها معنا کرده اند؛ این تفسیر قطعا ناصحیح است تمدید این قانون به هیچ وجه تغییری در محتوای تعهدات آمریکا نست به برجام ایجاد نمی کند عکس/ ژست گرفتن حیوانات جلوی دوربین سقوط هواپیمای حامل ۱۶ نیروی پلیس در اندونزی محمدرضاگلزار در کنار بازیگران سلام بمبئی روحانی: صراحتاً اعلام می‌کنم تمدید تحریم‌ها نقض فاحش برجام است نظارت بر سیستم توزیع ماهیان سردابی چهارمحال و بختیاری تشدید شد