رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰ | کد خبر : 51956
 • «ناتو» نسبت به انتقادهای ژنرال دوستم واکنش نشان داد


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، «چارلز کلیولند» روز چهارشنبه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «طلوع نیوز» افغانستان، گفت که اختلاف ها در حکومت وحدت ملی موجب نگرانی است و رهبران حکومت نباید اجازه دهند این اختلاف ها بر امنیت کشور اثر بگذارد.
  ژنرال دوستم دو روز قبل «محمد اشرف غنی»، رئیس جمهوری افغانستان را به قوم گرائی متهم کرد و «عبدالله عبدالله» رئیس اجرائی دولت وحدت ملی این کشور را ناتوان دانست.
  وی گفت که فرماندهان ودستگاه های مسئول در مقابله با طالبان کوتاهی می کنند و از ارسال تجهیزات به جبهه های نبرد خودداری می ورزند.
  دوستم همچنین شورای امنیت ملی را متهم به طرح کشتن وی کرد و گفت که دوستان وی در این شورا پیش از انجام این حمله، وی را مطلع ساخته اند.
  سخنگوی ناتو درافغانستان افزود: ما به نظام سیاسی افغانستان احترام می‌ گذاریم و توصیه می کنیم که اجازه ندهید سیاست‌های کشور بدون در نظر گرفتن ماهیت آن، بر امنیت افغانستان سایه بیندازد و دستاوردهای ۱۸ ماه را تحت تاثیر قرار دهد.
  بیش از ۱۲۰ هزار تن از نظامیان کشورهای عضو ناتو از حدود ۱۸ ماه قبل، خاک افغانستان را ترک و مسئولیت امنیت این کشور را به نیروهای افغان واگذار کردند.
  مجلس نمایندگان افغانستان نیز در نشست علنی روز چهارشنبه از رهبران دولت وحدت ملی افغانستان خواست که به اختلافات خود پایان داده و اجازه ندهد که کشور به سقوط سیاسی مواجه شود.
  نمایندگان مجلس سنای افغانستان نیز در واکنش به اختلافات رهبران حکومت وحدت ملی این کشور اعلام کردند که رهبران حکومت وحدت ملی بر منافع شخصی تاکید دارند و جای شرمساری است که مردم افغانستان از شدت نا آرامی‌ها رنج می‌ کشند، اما رهبران حکومت مشغول اختلافات قومی و قبیله ‌ای هستند.
  آساق*۲۹۱*۱۶۱۰*۱۵۹۰
  انتشار دهنده: محمد حسن دوستارگان

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار