رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۵ | کد خبر : 51994
 • صدور سند بندگی ایران از سوی پارلمان اروپا!

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، اروپا از جنگ جهانی دوم به این طرف هر روز بر شدت وابستگی به آمریکا افزود و اکنون به گونه ای است که به سیاست های ایالات متحده تن می دهد.

  تشکیل اتحادیه اروپایی هم نتوانست این قاره را از نفوذ و تأثیر آمریکا برهاند.

  نبود استقلال در میان کشورهای اروپایی زمانی بیشتر جلوه کرد که توافق هسته ای ایران و ۱+۵ امضاء شد.
  علیرغم توافق ایران و ۱+۵ ، اروپایی ها از آمریکا وحشت دارند چرا که به خاطر تنبیهات احتمالی کاخ سفید، تن به برقراری روابط اقتصادی با ایران نمی دهند.

  تاکنون هم سفرهای مقامات اروپایی به ایران تنها به امضای چند تفاهم نامه و یادداشت همکاری پایان یافته و هنوز از قرارداد قطعی خبری نیست.

  تا زمانی که اروپا خود را مطیع آمریکا بداند نمی توان بر روی کشورهای این قاره اعتماد کرد چرا که با اشاره واشنگتن عقب می کشند.

  این موضوع بارها از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به برخی از سران و مسئولین اروپایی که با ایشان دیدار داشتند یادآوری شده است.

  رهبر انقلاب در ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ در دیدار رئیس جمهور اتریش که به ایران سفر کرده بود با اشاره به دشمنی غیر منطقی برخی کشورهای اروپایی با ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفتند: «انقلاب اسلامی، ایران را که به‌طور کامل در اختیار آمریکایی ها بود، از آنها گرفت و همین مسئله علت دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی است، اما دنباله‌روی برخی کشورهای اروپایی از آمریکا، غیر عقلایی و بی مبناست، البته اتریش، جزء این کشورها نیست.»

  حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین روز ۱۹ بهمن ۹۴ – در دیدار آلکسیس سیپراس نخست وزیر یونان، با اشاره به سوابق درخشان فرهنگی و تمدنی ایران و یونان، خاطرنشان کردند: «این سفر می تواند آغاز خوبی برای افزایش مبادلات و همکاریهای بلند مدت دو کشور باشد.»

  حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به اظهارات نخست وزیر یونان درباره دیدگاهها و منافع متضاد در اروپا، افزودند: این انتقاد به اروپا وارد است که بر خلاف گذشته، اراده مستقلی در قبال امریکا ندارد که اروپایی ها باید این نقطه ضعف را اصلاح کنند.

  اروپا ظرفیت مستقل شدن دارد، قابلیت های این قاره در حد و اندازه ای است که میتواند در حوزه سیاسی و اقتصادی استقلال داشته باشد اما به شرطی که تبعیت محض از آمریکا را پایان دهد.

  ضمن این که باید مراقب باشد تا پس از استقلال، همچون آمریکا غیر منطقی رفتار نکند آنگاه تفاوتی با آمریکا نخواهد داشت.

  روز گذشته پارلمان اروپا به عادی سازی مناسبات با ایران رأی داد.

  شاید در نگاه نخست، تصور شود این اقدام اروپا مثبت است و می تواند برای ایران راهگشا باشد. اما در این زمینه، هم نباید ذوق زده شد و هم نباید زیاد بد بین بود.

  مصوبه پارلمان اروپا زمینه همکاری‌ با ایران را می‌گشاید ولی تأکید می کند که همکاری‌ها بر گفت‌وگوهایی استوار است که باید ایران را به سوی رفتار متناسب‌تر در منطقه، رعایت حقوق بشر و شفاف‌سازی اقتصادی سوق دهد.

  در واقع شروطی که اروپا برای عادی سازی روابط خود با ایران تعیین کرده دقیقاً همان سیاست ها و خواسته هایی است که آمریکا دارد.

  این شروط به مانند دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران است. سه شرطی که در مصوبه پارلمان اروپا گنجانده شده عیناً می تواند از سوی ایران به آنها مطرح شود.

  همچنین نهاد هماهنگ‌کننده‌ سیاست خارجی اتحادیه اروپا در فکر افتتاح یک دفتر نمایندگی در ایران است.

  سند همکاری اتحادیه اروپا و ایران ۵۱ بند دارد و بخش‌هایی مانند گفتگوی سیاسی، تجارت و همکاری‌های اقتصادی و همکاری‌ها و تقاضاها در زمینه تقویت دموکراسی در ایران را شامل می‌شود.

  سند در زمینه همکاری‌های اقتصادی همچنان پیوستن ایران به موازین گروه ویژه مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم و نیز شفاف‌سازی در معادلات و مناسبات اقتصادی در ایران را از ضرورت‌های گسترش این همکاری می‌داند.

  این بند ایران را متهم به حمایت از تروریزم می کند در حالی که هم اکنون جمهوری اسلامی در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد.

  سند به بالا بودن نرخ اعدام در ایران انتقاد کرده و ضمن تفاهم برای مقابله ایران با قاچاق مواد مخدر اعدام را راهکاری موثر در این زمینه ندانسته و خواهان حذف این مجازات از قوانین کیفری ایران شده است.

  اروپایی ها به ایم موضوع توجه ندارند که ایران در منطقه ترارنزیت مواد مخدر قرار دارد، اگر ایران اندکی از شدت مبارزه با تولید و توزیع مواد مخدر بکاهد، سیل مواد مخدر به سوی اروپا سرازیر می شود و اوضاع کشورهای اروپایی از این هم که هست وخیم تر خواهد شد.

  در بخش دیگر این سند ذکر شده است؛ روند محاکمات در ایران همچنان با استانداردهای بین‌المللی ناسازگار است و ایران باید در راستای بهبود این روند، قوانین و رویکردهای خود را اصلاح کند.

  همه این موارد به یک ارتباط ساده گره زده شده است درحالی که همه کشورهای اروپایی هم اکنون با رژیم هایی همچون اسرائیل که بیش از ۶۰ سال است در سرزمین های فلسطین دست به جنایت می زند وحتی آلمان به این رژیم اشغالگر باید غرامت پرداخت کند و یا با رژیم سعودی ارتباط نزدیکی دارند در حالی این حاکمیت هم اکنون بیش از یک سال است که در یمن جنایت می کند و در کشور خود هیچ نشانه ای از دموکراسی وجود ندارد و زنان این کشورهم از کمترین حقوق خود هم بهره من نیستند.

  تعداد اعدام ها در عربستان بسیار فراوان تر از ایران است، اما ارتباط با این رژیم به تغییر رفتارهای سعودی ها گره زده نمی شود.

  اروپا و غرب از زن به عنوان یک کالا بهره می برند که این خود نقض آشکار حقوق انسانی است، آنگاه همین کشورهای اروپایی از وضعیت زنان در ایران ابراز نارضایتی می کنند.

  اگر بنا بر مذاکره و گفت وگو با اروپا بر سر مسائل مطرح شده در مصوبه پارلمان ایت اتحادیه باشد، جمهوری اسلامی ایران هم شروطی دارد که اروپا باید آنها را انجام دهد.

  این شروط شامل مسائل داخلی کشورهای اروپایی از جمله حقوق بشر، رفتارهای تبعیض آمیز با اقلیت های مذهبی به ویژه مسلمانان، رواج فساد در این کشورها، بهره برداری از زنان در اروپا به عنوان یک کالای جنسی، دخالت در امور منطقه و دامن زدن به بحران در غرب آسیا، حمایت از تروریست ها، پرورش و اعزام آنها به منطقه برای ایجاد آشوب و جنگ برای تضعیف جهان اسلام تحریم ایران و تأثیر آن بر وضعیت دارویی کشور که باعث زیان بسیاری به بیماران کشورمان شده است و بسیاری مسائل دیگر که باید بر سر آن ها به توافق رسید.

  این سند همکاری که در واقع یک سند بندگی است، نشان می دهد که اروپا هنوز راه خود را از آمریکا جدا نکرده است، به این سند خوشبینانه نمی نگریم اما به طور کامل بد بین هم نیستیم. شروط یکطرفه نمی شود، ایران هم شروطی دارد که اروپا باید رعایت کند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار