• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۶ | کد خبر : 52049
 • امام جمعه قم: طب اسلامی به عنوان دروس حوزه تدریس شود

  به گزارش وعده صادق ،‌ حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی پیش از ظهر امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین عباس تبریزیان، کارشناس طب اسلامی در حرم مطهر گفت: یکی از معارف مهم دینی، طب اسلامی است که تمامی معصومین(علیهم السلام) توصیه های فراوانی در این عرصه ارائه داده اند.
  حجت الاسلام والمسلمین سعیدی افزود: دین اسلام نسبت به سلامت انسان ها اهمیت زیادی قائل است؛ چراکه جسم سالم است که انسان را می تواند در مسیر بندگی خدا و انجام وظایف یاری دهد.
  وی توجه به طب اسلامی را در راستای سلامت افراد مهم دانست و گفت: طب اسلامی باید به عنوان یکی از دروس حوزه مطرح شود و پژوهش های علمی در این عرصه، محتوای لازم را تأمین سازند. هرچه از نظر علمی این کار تقویت شود، شاهد شکوفایی هرچه بیشتر آن خواهیم بود.
  تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با بیان این که در نظام جمهوری اسلامی زمینه برای ترویج طب اسلامی فراهم است، خاطرنشان کرد: باید مراقب بود در مسیر ترویج طب اسلامی، با مسائل سیاسی همراه نشود؛ در غیر این صورت نمی توان انتظار پیشرفت خاصی در این عرصه داشت.
  در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین تبریزیان، کارشناس طب اسلامی و نویسنده کتاب «ارشادات الرسول المصطفی(صلی الله علیه وآله) فی الصحه و طول العمر» (توصیه های پیامبر(ص) درباره سلامتی و طول عمر) گفت: طب اسلامی در درمان هیچ بیماری ای ناتوان نیست.
  خاطرنشان می شود حجت الاسلام والمسلمین تبریزیان در حال حاضر در حوزه علمیه قم در حال تدریس طب اسلامی می باشد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار