• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۳۰ | کد خبر : 52072
 • داعشی ها دهها تن از ساکنان روستاهای موصل را اعدام کردند


  ‘عبدالرمضان الواقعه’ یکی از اعضای شورای استانی نینوا به خبرگزاری رویترز گفت، بیشتر افرادی که داعش آنها را کشت، اعضای سابق پلیس و ارتش عراق بودند که در مناطق تحت کنترل داعش در جنوب موصل زندگی می کردند.
  وی افزود، داعشی ها آنها را همراه با خانواده هایشان وادار به ترک خانه های شان کردند و به شهر ‘همام الالیل’ در ۱۵ کیلومتری جنوب موصل بردند و در آنجا آنها را اعدام کردند. به شهادت ساکنان باقی مانده در این روستاها، این افراد با شلیک گلوله کشته شدند.
  به گفته وی، هدف این اعدام ها، ترساندن دیگران، به ویژه آنهایی که در موصل هستند، بود. داعش هر روستایی را که ترک کرد، خانواده هایی از این روستاها را با خود برد.
  ‘هوشیار زیباری’ از سیاستمداران متنفد کردستان عراق نیز به رویترز گفت، در سه روز گذشته، داعش در جنوب موصل دستکم ۶۵ نفر را اعدام کرد.
  زیباری، وزیر سابق امور خارجه و اقتصاد عراق، افزود، پس از سرپیچی مردم روستاهای الحود و اللزاگه از داعش و تصمیم به کمک به روند پیشروی ارتش در موصل، داعش شروع به گروگان گرفتن مردم این روستاها کرد. داعش برای تنبیه مردم این دو روستا واقع در شمال شهر قیاره، بیش از ۲۰ نفر را کشت.
  وی خاطر نشان کرد، خانواده های گروگان های اعدام شده در همام الالیل یا موصل نگهداری می شوند.
  سخنگوی شورای حقوق بشر سازمان ملل روز سه شنبه اعلام کرد، گفته می شود داعش در هفته گذشته تعداد زیادی از مردم را در اطراف موصل کشت.
  ارتش عراق و نیروهای پیشمرگ کرد در تاریخ ۱۷ اکتبر حمله به موصل، آخرین سنگر مهم داعش در عراق، را آغاز کردند.
  شبس**۱۰۸۸** ۱۵۷۴ * مترجم:صفا فقیه * انتشار دهنده: محسن تهوری

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار