• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۰ | کد خبر : 52075
 • افزایش توان حرفه ای و تکریم ارباب رجوع از رویکردهای مهم پلیس

  جانشین فرمانده ناجا گفت : افزایش توان حرفه ای نیروهای انتظامی ، رفتار خوب با مردم و تکریم ارباب رجوع از رویکردهای مهم ناجا است.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، سردار اسکندر مومنی در سفر به آذربایجان غربی و در جمع اصحاب رسانه، هدف از این سفر را بررسی وضعیت امنیتی استان از بعد مرزی و انتظامی عنوان و تصریح کرد: پیگیری اولویت‌های ماموریتی از اهداف مهم ناجا است.

  وی اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز، امنیت اخلاقی، مبارزه با موادمخدر، قرارگاه جهادی آموزش و ارتقای توان کلانتری ها و پاسگاه ها در سال ۹۵ را می توان از برنامه های مهم ناجا برشمرد.

  مومنی، آموزش را بسترساز پیشرفت، ‌بالندگی و رشد سازمانی دانست و بیان داشت: در مجموعه ناجا نیز مقوله آموزش، رکن اصلی توان عملیاتی پلیس در اجرای ماموریت‌ها محسوب می‌شود.

  مومنی در ادامه به تقویت کلانتری و پاسگاه ها از لحاظ ساختار، سازمان و تجهیزات اشاره و تصریح کرد: افزایش توان حرفه ای نیروهای انتظامی ، رفتار خوب با مردم و تکریم ارباب رجوع از دیگر موضوعات مهم ناجا است.

  جانشین فرمانده ناجا خدمت به مردم در نظام اسلامی را از مهم ترین ارزش‌ها دانست و گفت: هدف پلیس، رضایتمندی مردم است و برای رسیدن به این هدف والا باید علاوه بر تلاش مضاعف، دیگر ادارات دولتی را نیز به استمداد و همکاری دعوت کرد.

  وی افزود: تمام تلاش پلیس در راستای ارتقاء رضایت مندی مردم و افزایش اعتماد عمومی است؛ چرا که اعتماد عمومی می‌تواند منجر به افزایش مشارکت‌های مردمی و در نهایت ارتقاء امنیت پایدار در جامعه شود.

  مومنی، تحقق کامل امنیت اجتماعی پایدار در جامعه را مستلزم نگاه افراد به نظم و قانون  و نگاهی همراه با احترام و حفظ حریم ها دانست و گفت: بحمداله با کمک دولت و مجلس با استفاده از تجهیزات و امکانات در اختیار، امنیت مطلوبی در کشور برقرار است.

  جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه آذربایجان غربی از نظر ارتقاء وضعیت امنیتی، جزء استان های بالای ممتاز بوده و به عنوان نمونه برای سایر استان ها انتخاب شده است، گفت: با وجود ناامن بودن محیط پیرامونی و با اشراف اطلاعاتی و کنترل مرزها شاهد امنیت روبه رشدی در این استان هستیم.

  وی به کاهش چهار درصدی کل سرقت ها در سطح کشور در سال ۹۵ اشاره و تصریح کرد: در این مدت از سال ، بیش از ۴۰ درصد افزایش کشفیات کالای قاچاق داشته ایم.

  مومنی، به کاهش تصادفات در سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: عامل انسانی، کیفیت خودرو، ایمنی راه ها و سیستم امداد و نجات در میزان کاهش تلفات جاده ای موثر است.

  جانشین فرمانده ناجا در ادامه با اشاره به کاهش سه درصدی تصادفات فوتی در کشور در سال ۹۵ ، اظهار داشت: مهم ترین عامل بروز تصادفات، عامل انسانی است و در این راستا انتظار داریم بقیه مولفه ها بویژه خودروسازان با ارتقاء کیفیت و سیستم ایمنی خودرو، سهم بسزایی در کاهش تلفات و خسارات جانی و مالی داشته باشند.

  وی تکریم ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندی را دو مؤلفه بسیار مهم در اجرای ماموریت ها عنوان کرد و ادامه داد: در قبال خدمات شایسته به مردم، پلیس نیز از مردم انتظار دارد حقوق شهروندی خود را رعایت کرده و با رعایت قوانین و مقررات، پلیس را در اجرای ماموریت‌هایش یاری کنند.

  براساس اعلام پایگاه خبری پلیس، جانشین فرمانده ناجا در پایان با تقدیر از تلاش های صورت گرفته در زمینه کاهش ورود کالای قاچاق و افزایش کشف در استان پهناور آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: بایستی با معدوم کردن کالای قاچاق، دور زدن قانون به حداقل برسد.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار