• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰ | کد خبر : 52115
 • شرایط مطلوب امنیتی در ابعاد داخلی و مرزهای کشور/رعایت اخلاق اسلامی و حفظ حدود شرعی در اظهار نظرها

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی که صبح پنج شنبه برای دیداری دوروزه وارد شهر مقدس قم شد با برخی از مراجع اعظام تقلید دیدار و گفت و گو کرد.

  دیدار  با حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

  شمخانی در دیدار  با حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی گزارشی از شرایط مطلوب امنیتی در ابعاد داخلی و مرزهای کشور و همچنین برنامه هایی که برای مدیریت  تهدیدات طراحی و اجرا شده است ارایه کرد.

  شرایط مطلوب امنیتی در ابعاد داخلی و مرزهای کشور/رعایت اخلاق اسلامی و حفظ حدود شرعی در اظهار نظرها

  در جریان این دیدار حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی طی سخنانی با ابراز رضایت از امنیت کاملی که در سایه تلاش مسولین ذیربط در کشور وجوددارد بر ضرورت توجه بیشتر به موضوع تامین معیشت مردم و بهبود مستمر وضعیت اقتصادی کشور که موجب تقویت روحیه امید در آحاد مردم خواهد شد تاکید و اظهار داشت: تجربه همکاری و مودت میان مردم و مسئولین در سالهای دفاع مقدس نشان داد که در سایه ایمان به خدا و وحدت و همدلی امکان عبور موفق از سخت ترین بحرانهای امنیتی و اقتصادی میسر می باشد.

  دیدار  با آیت الله العظمی مکارم شیرازی

  شمخانی در جریان دیدار با آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به نقش و جایگاه والای مرجعیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بهره گیری از ارشادات و رهنمودهای مراجع عظام  تقلید را فرصتی بی بدیل برای مسولین بخشهای مختلف در مسیر مدیریت بهینه کشور عنوان کرد.

  شرایط مطلوب امنیتی در ابعاد داخلی و مرزهای کشور/رعایت اخلاق اسلامی و حفظ حدود شرعی در اظهار نظرها

  شمخانی گفت:  امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی،  انفاس قدسی شهدای گرانقدر و رهبری هوشمندانه ولایت امر کشور ما در شرایط کم نظیر امنیتی در منطقه ای پرآشوب است.

  وی افزود: باراهبردهای اتخاذ شده توانسته ایم امنیت کشور را فراسوی مرزهای جمهوری اسلامی ایجاد نماییم.

  شمخانی اظهار داشت: مهمترین موضوع حال حاضر کشور را که میتواند موجب شکل گیری اسیب پذیری در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و امنیتی گردد مسئله معیشت و بهبود شرایط اقتصادی کشور است.

  دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: رفع مشکلات معیشتی جامعه با بهره گیری از راهبردهای اقتصاد مقاومتی  نیازمند همکاری مجموعه قوا و دستگاهها  با دولت محترم است.

  وی با قدردانی از نقش بسیار موثر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در تبیین ریشه های تفکر تکفیری وتوسعه رویکردهای تقریبی در جهان اسلام افزود: سردمداران نظام سلطه در تلاشند  تا با اصلی کردن اختلافات در جهان اسلام اذهان عمومی را از دشمن اصلی که رژیم صهیونیستی است منحرف نمایند.

  آیت الله مکارم شیرازی نیز در این دیدار، نعمت امنیت در جمهوری اسلامی ایران را موهبتی الهی و شایسته شکر و سپاسگزاری به درگاه احدیت عنوان کرد و اظهار داشت: ریشه مجموعه موفقیتها در نظام اسلامی تمسک به دین حنیف اسلام و تحقق احکام الهی در این سرزمین است.

  وی با اشاره به تهدید تروریسم تکفیری برای جهان اسلام و مجموعه بشریت، ضرورت توجه به ریشه های تکفیر را مورد تاکید قرار داد و افزود: وهابیت همانگونه که در اجلاس اخیر گروزنی نیز از سوی مذاهب مختلف اسلامی مورد تاکید قرار گرفت خارج از دین مبین اسلام بوده وزادگاه و مروج تفکر تکفیری است.

  آیت الله العظمی مکارم شیرازی ضرورت حفظ وحدت و انسجام در میان گروههای مختلف سیاسی را مورد تائید قرار داد و اظهار داشت: رعایت اخلاق اسلامی و حفظ حدود شرعی در اظهار نظرها و اقدامات ضرورتی است که باید بیش از گذشته به ان اهتمام شود.

  دیدار  با آیت الله العظمی نوری همدانی
  شمخانی در دیدار با آیت الله العظمی نوری همدانی ضمن ارایه گزارشی از اخرین وضعیت کشور در ابعاد امنیتی، دفاعی، اجتماعی و اقتصادی اظهار داشت: در سایه امنیت کم نظیری که با برنامه ریزی و تلاش موثر دستگاههای ذیربط در کشور حاکم است، زمینه توسعه و پیشرفت در ابعاد مختلف فراهم می باشد.

  شرایط مطلوب امنیتی در ابعاد داخلی و مرزهای کشور/رعایت اخلاق اسلامی و حفظ حدود شرعی در اظهار نظرها

  دبیر شورای عالی امنیت ملی با قدردانی از رویکرد روشنگرانه و انقلابی آیت الله العظمی نوری همدانی که موجب قوت قلب و بهره مندی مستمر نیروهای انقلابی در کشور است افزود: کنگره عظیم اربعین فرصتی بی بدیل برای جلب توجه همه آزادیخواهان و ظلم ستیزان جهان به سوی یزیدیان زمان یعنی غاصبان قدس شریف و رژیم کودک کش رژیم صهیونیستی است.

   

  آیت الله العظمی نوری همدانی نیز در این دیدار انقلاب اسلامی را هدیه ای الهی بر شمرد و اظهار داشت:  ایستادگی در برابر نفوذ و تحمیل بیگانگان، توجه به قدرت مردم و ظرفیتهای داخلی، احیاء فرهنگ جهادو شهادت مهمترین اصول تضمین کننده حفظ و تداوم انقلاب اسلامی است.

  وی مهمترین تهدید امروز جهان اسلام را رژیم اشغالگر قدس عنوان کرد و یکی از شاخصه های انقلابی بودن را مخالفت و تداوم مبارزه همه جانبه با سلطه گری و ظلم این رژیم دانست.

  آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به نقش تعیین کننده ولی امردر ایجاد انسجام و وحدت کلمه در جامعه افزود: در نظام ولایی شکل گیری دو قطبی و دو گانگی بی معنی بوده و مصداق کفران نعمت است.

  شرایط مطلوب امنیتی در ابعاد داخلی و مرزهای کشور/رعایت اخلاق اسلامی و حفظ حدود شرعی در اظهار نظرها

  همچنین دبیر شورای عالی امنیت ملی در مراسم سوگواری سالگرد شهادت امام سجاد(ع)در بیت حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی حضور پیدا کرد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار