رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۰۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۷ | کد خبر : 52213
 • روسیه: فیلم صحنه های بمباران مدرسه ادلب در رسانه های غربی جعلی است

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: فیلمی که از صحنه های بمباران مدرسه در ناحیه حاس در شهر ادلب سوریه در برخی رسانه های غربی منتشر شده دسیسه است.
  شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز پنجشنبه به نقل از بیانیه کوناشنکوف گفت: فیلم بمباران مدرسه در ادلب از چندین تکه تشکیل شده که در زمان های مختلف روز گرفته و به یکدیگر وصل شده است.
  سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: هواپیماهای روسی روز ۲۶ ماه اکتبر (روز چهارشنبه) در منطقه ادلب پروازی نداشته اند.
  وی همچنین خاطرنشان کرد که پهپاد روسی پس از ادعای مربوط به بمباران مدرسه، بر فراز منطقه ادلب به پرواز در امده و در تصاویری که گرفت مشخص شد که پشت بام مدرسه ای که بر اساس ادعای رسانه ها بمباران شد، آسیبی ندیده و هیچ نشانه ای از حفره ناشی از بمباران هوایی در منطقه دیده نمی شود.
  وی ادامه داد: تمام این وضعیت حاکی از آن است که مدیریت یونیسف قربانی یک فریبکاری بزرگ شدند. به همین دلیل سران این سازمان در آینده قبل از این که چنین اظهارات پر سر و صدایی بیان کنند باید به راستی آزمایی اطلاعات بپردازند تا وجهه و اعتبار این سازمان بین المللی را مخدوش نکنند.
  صندوق کودکان سازمان ملل یونیسف روز چهارشنبه در بیانیه ای از حمله به مدرسه ای در شهر ادلب سوریه خبر داد.
  در بیانیه گفته شده است: حمله روز چهارشنبه در شهر ادلب سوریه که به ویرانی یک مدرسه و مرگ دست کم ۲۲ دانش آموز و ۶ آموزگار منجر شد، محکوم است.
  انتونی لیک مدیر اجرایی این صندوق مرگ این کودکان و آموزگاران را زخم دیگری برپیکر آینده جامعه سوریه خوانده و از این که نفرت و انزجار جهان از چنین سبعیت هایی هنوز به پافشاری و تلاش لازم برای خاتمه بخشیدن به این جنایت ها منجر نشده، ابراز تاسف شدید کرده است.
  برخی رسانه های غربی ادعا کرده اند که بمباران مدرسه ادلب توسط هواپیماهای سوریه و روسیه صورت گرفته است.
  ویتالی چورکین نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل در پاسخ به پرسش های خبرنگاران در حاشیه نشست شورای امنیت سازمان ملل ضمن رد این ادعا گفت: در سوریه هیچ مدرسه ای را بمباران نکرده ایم. این خبری وحشتناک است.
  به گزارش وعده صادق به نقل از شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، چورکین گفت: برای من نه گفتن آسان است اما به عنوان فرد دارای مسئولیت اعلام می کنم که باید ببینیم وزارت دفاع روسیه که مسئول می باشد چه خواهد گفت.
  وزارت خارجه روسیه نیز روز پنجشنبه خواستار انجام تحقیقات بین المللی در مورد این واقعه شد.
  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار ایرنا، خانم ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: سازمان های بین المللی باید فورا تحقیقات در باره حادثه بمباران مدرسه ادلب را شروع کنند.
  وی در جمع خبرنگاران با بیان این که روسیه هیچ ارتباطی با بمباران مدرسه در ادلب سوریه ندارد، گفت: برخی رسانه ها بلافاصله پس از حمله به مدرسه ادلب، نیروی هوافضای روسیه را عامل این حادثه دانستند در حالی که این ادعا کاملا نادرست است
  شبک **اروپام*۳۹۱**۱۹۱۷ **انتشار دهنده :سید محمدباقر نوربخش

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار