• تاریخ انتشار: جمعه ۰۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۵ | کد خبر : 52227
 • روسیه خواستار تحقیق دمشق در مورد اتهام حملات شیمیایی شد


  به گزارش وعده صادق به نقل از پنجشنبه شب خبرگزاری رویترز از نیویورک، شورای امنیت که پانزده عضو دارد در پشت درهای بسته تشکیل جلسه داد تا درمورد یافته های تحقیق سازمان ملل و سازمان منع سلاح های شیمیایی که دولت سوریه را در سه مورد به حمله گاز سمی متهم کرده، مذاکره کند.
  فرانسه، انگلیس و امریکا امیدوارند که پیش از شروع مذاکرات در مورد پیش نویس قطعنامه ای برای مجازات مسببان چنین حملاتی روسیه را متقاعد سازند با تمدید زمان تحقیقات برای مجازات عاملان چنین حملاتی که در تاریخ ۳۱ اکتبر پایان می یابد، موافقت کند.
  ویتالی چورکین سفیر روسیه در سازمان ملل براساس یک نسخه از اظهاراتش در این نشست ، به شورای امنیت گفته است نتیجه گیری (مکانیزم تحقیق مشترک) قطعی نبوده و هیچ نیروی الزام آور حقوقی پست سر آن نیست و نمی تواند به عنوان نتیجه گیری ها اتهام را برای یک تصمیم حقوقی به کار رود. ‘
  وی افزود : دمشق باید تحقیقات ملی جامعی در مورد حوادث شیمیایی تایید شده توسط این مکانیزم را انجام دهد. ‘
  وی گفت : در حالیکه روسیه هنوز سر گرم بررسی گزارش تازه است این گزارش تحقیق بین المللی در اکثر موارد پر از تناقض بوده و لذا قانع کننده نیست.’
  به گفته دیپلماتها، امریکا پیش نویس قطعنامه ای را به شورا برای تجدید حکم ماموریت تحقیق ارائه داده و این شورا ممکن است آن را تا روز دوشنبه به رای بگذارد.
  چورکین گفت :’ ما خواستار مکانیزمی به مراتب قویتر هستیم که تهدید شیمیایی تروریستی را نیز مورد بررسی قرار دهد و روسیه خواستار گسترش دامنه این تحقیقات از جمله به حملاتی فراتر از سوریه است.
  نیروهای امریکا اوایل ماه جاری وجود عامل سولفور خردل را در ترکش های مهامات داعش درعراق مورد تایید قرار داده اند.
  شبک ۱۴۰۳ / ۱۰۶۴ / مترجم : علی روشندل / انتشار دهنده :‌فرشاد محسن زاده

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار