رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۰۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۸ | کد خبر : 52317
 • شگرد جدید کلاهبرداران در شبکه‌های اجتماعی

  کلاهبرداران سایبری این روزها با دستیابی به کد فعال‌سازی شبکه‌های اجتماعی به راحتی تحت نام و عنوان فرد از دوستان و آشنایان وی کلاهبرداری می‌کنند.‌

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، سرهنگ ‌جواد جهانشیری رئیس پلیس فتا استان خراسان‌رضوی با بیان این مطلب گفت: متاسفانه این نوع کلاهبرداری‌های سایبری در پی اعتماد و غفلت کاربران صورت می‌گیرد که خود کد فعال‌سازی شبکه‌های اجتماعی را در اختیار دیگران قرار می‌دهند.

  وی با اشاره به یکی از پرونده‌های موجود در پلیس فتای خراسان‌رضوی در این خصوص افزود: مرد جوانی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا استان مراجعه شکایتی را مبنی بر کلاهبرداری سایبری ارائه کرد، که در بررسی اظهارات شاکی پرونده مشخص شد این فرد با دختر جوانی در یکی از شبکه‌های اجتماعی آشنا شده که دختر جوان به بهانه آشنایی بیشتر قبل ازدواج از وی می‌خواهد کد فعال سازی عضویتش در شبکه اجتماعی را برای نصب در روی رایانه‌اش ارسال کند و با بررسی مکلماتش بیشتر با شخصیت وی آشنا شود.

  رئیس پلیس فتا استان خراسان‌رضوی ادامه داد: دختر جوان با استفاده از اطلاعات آشنایان و بستگان مرد خواستگار که از طریق شبکه اجتماعی با هم در ارتباط هستند، از سه نفر آن‌ها با بیان نیاز فوری مبالغی را کلاهبرداری می‌کند.

  سرهنگ جهانشیری با بیان این‌که کارشناسان پلیس فتا با یک‌سری تحقیقات فنی متهم را شناسایی و با هماهنگی قضایی او را دستگیر کردند، تصریح‌کرد: متهم ۳۲ ساله که با ترفندی خود را به شاکی نزدیک و با شخصیت کاذب، سن، شغل و سایر مشخصات خود را غیر واقعی عنوان کرده بود در برابر شواهد فنی به بزه انتسابی اعتراف کرد.

  وی در ادامه تاکیدکرد: افراد به هیچ عنوان اجازه ندهند دیگران از طریق شماره تلفن فرد در شبکه‌های اجتماعی عضو شوند و فعالیت نماید، چرا که این عضویت یعنی تسهیل ارتباطات با دوستان و آشنایانی که شما شماره تلفن آنها را دارید و یا آنها شماره شما را در گوشی خود ذخیره کرده‌اند.

  براساس گزارش سایت پلیس فتا، وی با بیان اینکه برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهدیدات شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به سایت پلیس فتا بخش هشدارها و آموزش مراجعه نمایند، خاطرنشان‌کرد: همچنین شهروندان می‌توانند از طریق تلفن ۲۱۸۳۹۱۸ یا سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکیcyberpolice.ir  هرگونه مواد مشکوک در خصوص کلاهبرداری سایبری را گزارش کنند.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار