• تاریخ انتشار: جمعه ۰۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۷ | کد خبر : 52336
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه “سانا”، ولید معلم در دیدار با سرگئی لاوروف همتای روس خود اعلام کرد: ما آماده از سرگیری فوری گفتگوهای سوری ـ سوری هستیم، اما واشنگتن و همپیمانان آن اجازه آغاز دور جدید گفتگوها در ژنو را نمی دهند.

  وی همچنین در کنفرانس مطبوعاتی مشترک پس از دیدار سه جانبه با لاوروف و محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران تاکید کرد: این گفتگوهای سه جانبه بار دیگر اهمیت همکاری و هماهنگی میان سه کشور را نشان داد.

  معلم ضمن مثبت ارزیابی کردن فضای این دیدار اعلام کرد که دمشق به صداقت روسیه و ایران در کمک هایشان به سوریه برای اخراج اشغالگران از این کشور ایمان دارد.

  وزیر خارجه سوریه تصریح کرد: در جریان دیدار با لاوروف مراتب تشکر و قدردانی ملت و مقامات سوریه از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و ملت دوست و برادر این کشور به خاطر نقش موثرشان در مبارزه با تروریسم را اعلام کردم و همچنین مراتب تشکر بشار اسد رئیس جمهور سوریه و ملت این کشور از مقامات ایرانی و در راس آنها حسن روحانی رئیس جمهور این کشور به خاطر نقش تهران در حمایت از دمشق در زمینه جنگ علیه تروریسم را ابراز داشتم.

  وی افزود: طرف هایی که بیش از ۵ سال است با رهبری آمریکا علیه سوریه توطئه می کنند، همان طرف هایی هستند که علیه روسیه و خود ما جنگ تبلیغاتی به راه انداخته اند.

  معلم تصریح کرد: همه می دانند که در جریان برقراری آتش بس انسانی در حلب، چه طرف هایی آنرا نقض کردند و مانع از خروج غیر نظامیان و مجروحان از محله های شرقی این شهر شدند. ما آماده تکرار این تجربه پس از دریافت تضمین های لازم هستیم.

  وی افزود: در جریان دیدار با لاوروف و ظریف، روابط دو جانبه سوریه با روسیه و ایران مورد بررسی قرار گرفته است.

  معلم در عین حال از آمادگی طرفین روس و ایرانی برای افزایش کمک های اقتصادی شان به سوریه ابراز خرسندی کرد.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار