رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۴۹ | کد خبر : 52524
 • حضور قاری ممتاز مسابقات سراسری قرآن در باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» + تلاوت اختصاصی

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، «سیدمصطفی حسینی» که در سی‌ونهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم حائز رتبه ممتاز این مسابقات شد؛ روز چهارشنبه ۵ آبان‌ماه ۱۳۹۵ در جمع خبرنگاران خبرگزاری تسنیم حضور یافت و ضمن گفت‌وگو با آنها برایشان قرآن تلاوت کرد.

  فیلم این تلاوت را در ادامه ببینید و از بخش پیوست این خبر دانلود کنید.

   

   

  حسینی ۲۱ ساله در حالی موفق به کسب رتبه ممتاز در مسابقات سراسری قرآن کریم شد که تاکنون سه بار در مرحله کشوری این رقابتها شرکت داشته است؛ بسیاری از قاریان ایرانی بیش از ۱۰ سال در این مسابقات شرکت کردند اما موفق به کسب عنوان نشدند و در نهایت از میدان این رقابت کناره‌گیری کردند.

  حسینی، شرکت در مسابقات قرآن مالزی را در سال ۱۳۹۴ نیز در کارنامه دارد؛ گفته می‌شود ناداوری در مالزی نگذاشت تا او رتبه‌ای بالاتر از چهارمی این مسابقات را به دست بیاورد. بسیاری از شاهدان مسابقات قرآن مالزی، سطح بالایی برای آن قائل نیستند و معتقدند باید از اعزام قاریان تراز اول کشور به این مسابقات اجتناب کرد زیرا این مسابقات قابلیت آن را ندارد که سرنوشت حرفه‌ای قاریان توانمند ایرانی را تعیین کند.

  حسینی کم و کیف حضور خود را در مسابقات مالزی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم تشریح کرده است که مشروح آن منتشر خواهد شد.

  او در این گفت‌وگو گفته است که کار خود را از مداحی برای اهل بیت(ع) آغاز کرده و در ادامه موفق به حفظ ۱۰ جزء از قرآن کریم شده است؛ اما با تعطیل شدن کلاس حفظ به آموختن هنر تلاوت روی آورده و در ابتدا مقلد استاد مرحوم «عبدالباسط» بوده است.

  حسینی اکنون به سبک استاد مرحوم «محمدصدیق منشاوی» تلاوت می‌کند، اما به گفته خودش توان تلاوت به سبک دیگر اساتید از جمله مصطفی اسماعیل و عبدالعزیز حصان را نیز دارد.

   قاری ممتاز جمهوری اسلامی ایران در مسابقات سراسری قرآن امسال، می‌گوید: حتی توان تلاوت به سبک شیخ مصطفی اسماعیل را در مسابقات مالزی داشتم اما هیچ مسابقه‌ای نبوده است که سبکی غیر از منشاوی را در آن تلاوت کرده باشم.

  مشهور است؛ قاریانی که به سبک استاد مرحوم مصطفی اسماعیل تلاوت کنند موفقیت بیشتری در مسابقات مالزی خواهند داشت.

  حسینی، اهل قزوین و در دانشگاه علوم پزشکی این شهر در حال تحصیل در رشته بهداشت عمومی است.

  مشروح گفت‌وگوی تسنیم با این قاری ممتاز به زودی منتشر می‌شود.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار