رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۴۹ | کد خبر : 52535
 • همکاری با جامعه مدرسین برای انتخابات ۹۶/ تغییرات دولت باید اقتصادی باشد/آیت‌الله دین‌پرور رئیس جامعه روحانیت منطقه ۱ تهران شد

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس،‌ حجت‌الاسلام مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در نشست خبری که عصر امروز برگزار شده بااشاره به آخرین تصمیمات این تشکل سیاسی‌ – مذهبی اظهار داشت: در نشست اخیر شورای مرکزی دوتصمیم گرفته شد که براین اساس دین‌پرور به عنوان رئیس شاخه جامعه روحانیت در منطقه یک منصوب شد و حجت‌الاسلام سعید مهدوی کنی نیز به عضویت شورای مرکزی جامعه روحانیت درآمد.

  مصباحی مقدم با اشاره به قرائت گزارش پرونده مربوط به سعید طوسی در این جلسه ادامه داد: ما صرفاً گزارش مربوط به پرونده سعید طوسی را قرائت کردیم و چون خبرها دراین باره غیررسمی است ما در این مورد موضعی نمی‌گیریم.

  وی همچنین گفت: ما همچنین درباره اخبار مربوط به پیشروی نیروهای عراق و محاصره موصل و کارشکنی آمریکا و همچنین بحث انتخابات ریاست جمهوری لبنان و حمایت حزب‌الله از میشل عون صحبت کردیم. 

  سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه آقای سالک گزارشی از وضعیت انتخاب وزرای جدید ارائه داده است، درباره برکناری آقای فانی گفت: باید به آقای فانی اجازه داده می‌شد در جلسه استیضاح از خودش دفاع می‌کرد اما ظاهراً استعفای ایشان با موافقت خودشان همراه نبوده چراکه در بخش آموزش و پرورش پیش بینی نمی‌شد نیازمند تغییر و تحول باشیم.

  وی همچنین افزود: من نماینده نیستم اما یکی از وزرایی که در دوره قبل به دلایل مسائل فتنه رای نیاورده بود در این مجلس هم با مشکلی جدی مواجه است و احتمال رأی آوری وی ضعیف است. 

  مصباحی مقدم با اشاره به نقش آیت‌الله مهدوی کنی در جریان اصولگرایی خاطرنشان کرد: سران همه جریان‌های سیاسی با آیت‌الله کنی ارتباط داشتند و مشورت می‌کردند و مورد احترام و قبول همه مردم بودند. 

  سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به سوابق سعید مهدوی کنی وی را صاحب درک و تحلیل سیاسی برشمرد و درباره افزایش شورای مرکزی جامعه روحانیت گفت: مایل هستیم به تعداد افراد اضافه شود اما هنوز به افراد جدیدی نرسیده‌ایم و افراد مطرح هم نداریم. 

  مصباحی مقدم با بیان اینکه گزارش کمیته سیاسی تهیه و ارائه شده است تصریح کرد: هنوز درباره نشست مشترک با احزاب اصولگرا تصمیم نهایی را نگرفته‌ایم ولی این نشست به زودی و در ایام باقیمانده محرم و صفر انجام خواهد شد. 

  وی با تأکید بر اینکه ما در انتخابات آینده از همه ظرفیت اصولگرایی از جمله آیت‌الله مصباح یزدی استفاده می‌کنیم، تأکید کرد: البته ما قرار ملاقات و گفت‌وگو نگذاشته‌ایم اما ما خود را از شخصیت‌هایی مثل ایشان بی‌نیاز نمی‌دانیم.

  سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس درباره نشست مشترک با آیت‌الله یزدی و جامعیت مدرسین اظهار داشت: موضوع همکاری با جامعه مدرسین در دستورکار ماست و بسیار علاقه‌مندیم مثل انتخابات قبل از همکاری جامعه مدرسین برخوردار باشیم اما هنوز قرار ملاقات تعیین نشده است.

  وی همچنین درباره نشست سه جانبه آیات، موحدی، یزدی و مصباح نیز گفت: درباره نشست سه جانبه هنوز صحبتی نشده است. 

  مصباحی مقدم با بیان اینکه در جلسات اخیر شورای مرکزی درباره شرایط وزارتخانه‌های بدون وزیر بحث شده است یادآور شد: اولویت ما تغییرات در اعضای اقتصادی کابینه است، و بنابراین تصور ما این است که در ماه‌های آینده اصلاح آقای روحانی باید در بخش‌های اقتصادی باشد.

  سخنگوی جامعه روحانیت مبارز همچنین با اشاره به موضوع برجام، تأکید کرد: ما همان زمان هم توضیح دادیم نمی‌توانیم از برجام انتظار زیادی داشته باشیم و مشکلات کشور با این مسئله برطرف نمی‌شود. درحالی که انتظاری پدید آمده بود که فکر می‌کردند همه مشکلات اقتصادی ما با برجام حل می‌شود.

  سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در عین حال گفت: ما تخریب دولت را مشروع و مجاز نمی‌دانیم هرچند که انتقاداتی وجود دارد و انتقاد کردن از دولت هم مجاز است و صاحب‌نظران باید بتوانند انتقادات خود را مطرح کنند.

  وی درباره علت افزایش اعضای جامعه روحانیت که برخی آن را برای اعتدال این تشکل می‌دانند توضیح داد: جامعه روحانیت از آغاز کار خود یک جریان معتدل سیاسی بوده که افراط و تفریط را برنتابیده و آیت‌الله مهدوی کنی هم شخصیتی بود که این اعتدال را در دوران دبیرکلی خود مدنظر داشت، لذا ما سابقه افراطی‌گری نداشته‌ایم. 

  مصباحی مقدم در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران اصلاح طلب درباره نپذیرفتن دعوت هاشمی رفسنجانی برای برگزاری جلسه جامعه روحانیت در دفتر وی گفت: ما چنین اظهارنظری نداشته‌ایم و هیچ‌گاه چنین نبوده که ما بخواهیم دعوت آقای هاشمی را قبول یا رد کنیم.

  وی گفت: از بنده سوال شده بود که آقایان شرکت خواهد کرد یا خیر که ما گفتیم آنها عضو جامعه روحانیت هستند و هر زمان که مایل باشند می‌توانند در جلسات شرکت کنند و ما با استقبال مواجه خواهیم شد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار