• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۱ | کد خبر : 52595
 • رئیس مجلس شورای اسلامی لایحه هوای پاک را برای بررسی مجدد به کمیسیون کشاورزی ارجاع داد

  رئیس مجلس شورای اسلامی لایحه هوای پاک را برای بررسی مجدد به کمیسیون کشاورزی ارجاع داد

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۹ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی موادی از لایحه هوای پاک با توجه به ایرادات ویرایشی و ابهامات موجود در متن لایحه اظهار داشت: در حال حاضر با ایرادهای متعددی در لایحه هوای پاک مواجه هستیم که دومسیر را می توانیم پیش رو بگیریم یا لایحه مسکوت بماند یا برای شور دوم به کمیسیون کشاورزی ارسال شود.

  وی ادامه داد: اما از آنجایی که موضوع آلودگی هوا مهم است و می خواهیم در دستورکار مجلس قرار بگیرد بهتر است موضوع برای بررسی مجدد به کمیسیون ارسال شود چرا که استان های دیگر به جز تهران از جمله خوزستان،اراک و سیستان هر کدام به نحوی درگیر آلودگی هوا هستند.

  رئیس دستگاه قانون گذاری با بیان اینکه در لایحه هوای پاک به آلودگی های صوتی و هوا اشاره شده است اظهار داشت: همچنین در بررسی لایحه باید به نکته ای که ابطحی اشاره کرد توجه داشته باشیم که شاکله لایحه تغییر نکند چرا که شورای نگهبان به آن اشکال خواهد گرفت.

  لاریجانی توضیح داد: تا کنون سه ماده از لایحه هوای پاک تصویب شد اما باقی مواد ایرادهای متعددی دارد که لازم است با دقت بیشتری بررسی شود و نظر کمیسیون های صنایع، بهداشت و انرژی نیز گرفته شود البته نباید شاکله لایحه  تغییر کند.

  رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سه ماده تصویب شده تغییرنخواهد کرد بلکه مواد دیگر باید بررسی و منقح شود، در برخی مواد شاهد تفاوت قوانین هستیم که باید به این نکته نیز توجه شود.

  همچنین نادر قاضی پور در جریان بررسی لایحه هوای پاک با استناد به ماده ۱۹۵ تذکر داد و گفت: با توجه به ایراداتی که در لایحه وجود دارد بهتر است موضوع مسکوت بماند.

  لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: از آنجایی که با درخواست نمایندگان موضوع لایحه هوای پاک با اولویت در دستورکار قرار گرفت وجه بیرونی خوبی ندارد که اکنون لایحه را مسکوت بگذاریم بهتر است برای رفع اشکالات لایحه را برای شور دوم به کمیسیون کشاورزی ارجاع دهیم.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار