رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۱ | کد خبر : 5260
 • مفقود شدن 730 نفر بعد از حملات ارتش نیجریه

  جنبش اسلامی نیجریه: بیش از 700 شیعه مفقود شده‌اند

  حدود یک ماه بعد از حمله نظامیان نیجریه به شیعیان زاریا در شمال کشور، جنبش اسلامی این کشور از مفقود شدن بیش از 700 عضو این گروه خبر می دهد.

  حدود یک ماه بعد از حمله نظامیان نیجریه به شیعیان زاریا در شمال کشور، جنبش اسلامی این کشور از مفقود شدن بیش از 700 عضو این گروه خبر می دهد. 

  پرس تی وی : ابراهیم موسی، سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه روز پنج شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در فهرست ما اسامی حدود 730 مرد و زن درج شده است که از زمان حادثه شوم 12 دسامبر (21 آذر) همچنان مفقودالاثر هستند.»

  در این بیانیه آمده است: «این افراد یا به دست ارتش کشته شده‌اند یا زندانی هستند، اما همچنان از وضعیت آنها اطلاعی در دست نیست.»

  موسی افزود حدود 220 عضو جنبش اسلامی نیجریه در زندان شهر کادونا در حبس به سر می برند.

   

  سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه ادامه داد بر اساس گزارش‌ها تعداد دیگری نیز در زندان‌های ارتش در ایالت‌های کادونا و بائوچی و زندان آبوجا، پایتخت نیجریه، در حبس به سر می‌برند.

  نیروهای ارتش نیجریه به بهانه این که شیعیان این کشور سد راه کاروان ژنرال توکور یوسف بوراتای، رئیس ستاد ارتش شده‌اند، به آنان حمله کرد. آنها با حمله به منزل شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر گروه جنبش اسلامی، در شهر زاریا در ایالت شمالی کادونا وی را دستگیر کرده و به افرادی که سعی در محافظت از این روحانی داشتند، تیراندازی کردند.

  در این حمله شیخ زکزاکی به شدت زخمی شد؛ با وجود این، ارتش نیجریه اعلام کرده بود زکزاکی و همسرش صحیح و سالم هستند و در حبس به سر می‌برند. جنبش اسلامی نیجریه آزادی فوری شیخ زکزاکی را خواستار شده است.

   

  ارتش همچنین مدعی شد شیعیان قصد کشتن ژنرال بوراتای را داشتند؛ ادعایی که جنبش اسلامی نیجریه آن را رد کرده است.

  تا کنون آمار رسمی درباره تعداد تلفات این حمله منتشر نشده است، اما دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد دست‌کم 300 نفر در این حادثه کشته شده‌اند. دیگر فعالان حقوق بشر آمار تلفات این حادثه را بیش از 1000 نفر عنوان کرده اند.

  مائوسی سگون، کارشناس ارشد دیده‌بان حقوق بشر در امور نیجریه، عدم پاسخگویی دولت را «نگران کننده» توصیف کرد و آن را یادآور دوران آغاز شورش بوکوحرام دانست.

   

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار